Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2017 14:51
Ubodání na Děčínsku

Vražda Dominika zůstane bez trestu! Mladík se přitom přiznal

Zdroj: TV Nova

Dubnová vražda 19letého Dominika z Varnsdorfu na Děčínsku nebude potrestána. Obviněný je podle znalců psychicky nemocný, a proto nemůže být trestně stíhaný. A to i přesto, že se k vraždě přiznal. Znalecké posudky určily, že je postižen schizofrenií a v době vraždy tzv. nebyl při smyslech.

Dominik se v polovině dubna bavil s kamarády u místního kina ve Varnsdorfu. Později večer se rozloučili a šli každý svou cestou. Ráno ho ale nedaleko místa, kde se loučil s kamarády, našla kolemjdoucí. Několik hodin už byl zřejmě mrtvý.

 

"Ráno tudy šla nějaká paní se psem a on byl otočenej, rozpíchanej. My jsme pili vodečku, jen tak jsme kecali. Ťukli jsme si a podali si ruku, to bylo asi v půl dvanáctý v noci," popsal tehdy Dominikův kamarád, který s ním byl večer před smrtí.

 

Policie později dopadla devatenáctiletého mladíka, kterého z vraždy podezírala, a soud ho poslal do vyšetřovací vazby. Po půl roce teď policie ukončila vyšetřování, do vězení za smrt mladého studenta nikdo nepůjde. K vraždě se přitom přiznal.

 

 

Podle znalců je totiž obviněný muž postižený psychickou poruchou, konkrétně schizofrenií. Místo vězení by měl prý podstoupit ústavní léčbu. Za vraždu mu původně hrozilo až 18 let vězení. Momentálně je v psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích.

Martin Kočárek/epa TN.cz