Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2017 14:51
Ubodání na Děčínsku

Vražda Dominika zůstane bez trestu! Mladík se přitom přiznal

Zdroj: TV Nova

Dubnová vražda 19letého Dominika z Varnsdorfu na Děčínsku nebude potrestána. Obviněný je podle znalců psychicky nemocný, a proto nemůže být trestně stíhaný. A to i přesto, že se k vraždě přiznal. Znalecké posudky určily, že je postižen schizofrenií a v době vraždy tzv. nebyl při smyslech.

Dominik se v polovině dubna bavil s kamarády u místního kina ve Varnsdorfu. Později večer se rozloučili a šli každý svou cestou. Ráno ho ale nedaleko místa, kde se loučil s kamarády, našla kolemjdoucí. Několik hodin už byl zřejmě mrtvý.

 

"Ráno tudy šla nějaká paní se psem a on byl otočenej, rozpíchanej. My jsme pili vodečku, jen tak jsme kecali. Ťukli jsme si a podali si ruku, to bylo asi v půl dvanáctý v noci," popsal tehdy Dominikův kamarád, který s ním byl večer před smrtí.

 

Policie později dopadla devatenáctiletého mladíka, kterého z vraždy podezírala, a soud ho poslal do vyšetřovací vazby. Po půl roce teď policie ukončila vyšetřování, do vězení za smrt mladého studenta nikdo nepůjde. K vraždě se přitom přiznal.

 

 

Podle znalců je totiž obviněný muž postižený psychickou poruchou, konkrétně schizofrenií. Místo vězení by měl prý podstoupit ústavní léčbu. Za vraždu mu původně hrozilo až 18 let vězení. Momentálně je v psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích.

Martin Kočárek/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.10. | 13:12 maxfox
28
Tak ho pusťte a on to udělá znovu.Nebyl by to první případ.
9.10. | 14:00 Milos Trasimi
-11
Markyzkurvysyn.Podle tebe u Čechů rasistů fašistů a radikálu neexistují duševní ...
10.10. | 08:50 jkazatel
2
Náhlasit nevhodný komentář
Každý by měl být zodpovědný za své činy. Schizofrenie vzniká z několika příčin. Když se mladí neumí v pubertě vyrovnat s některými věcmi, jako školou, prací, povinnostmi dospělého. Takže samé pitomosti, co jsem my zvládali při dospívání běžně.
10.10. | 05:47 jansuk
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Stát je tak zodpovědnej jedině za dodržování jeho práv během jeho pobytu v ústavu :-(((((
9.10. | 23:50 skeptikus
2
Náhlasit nevhodný komentář
..všechny schizofreniky okamžitě pod zámek. Preventivně! Jak k tomu pak přijdou pozůstalí, že vrah unikne odplatě? Stát je zodpovědnej za ochranu svejch občanů před nevypočitatelným chováním psychoušů a úchyláků..
9.10. | 23:12 jansuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Maxfox: Obávám se, že nepochopí. Soudě podle jeho jazykových znalostí.
9.10. | 18:01 adnachiel
11
Náhlasit nevhodný komentář
Když nemůže do vězení. měli by ho utratit, protože je potencionálně nebezpečný. Kdo bude před ním chránit lidi, až ho z léčebny pustí? Stačí, aby přestal brát léky a bude.....
9.10. | 14:27 markyresin
3
Náhlasit nevhodný komentář
Maxfox:plny souhlas
9.10. | 14:26 markyresin
2
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi Ty me nenase*res,ver mi.Hlava sem ale urcite ne veprova jako ty.Me nerozhazel nikdy nikdo,na to sem sva.Ja si na rozdil od tebe pres komentare deprese nelecim
9.10. | 14:10 maxfox
17
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi,když ti Češi tak moc vadí,tak piš do nějakého cikánského nebo somálského plátku.Tam tě čtenáři jistě pochopí.
9.10. | 14:04 Štefan Nemeth
20
Náhlasit nevhodný komentář
S vraždící schizofrenici patří za pevné mříže a ne do ulic!!!! Na přísně uzavřené oddělení s ním!
9.10. | 14:00 Milos Trasimi
-11
Náhlasit nevhodný komentář
Markyzkurvysyn.Podle tebe u Čechů rasistů fašistů a radikálu neexistují duševní choroba známá jako duch blbého Čecha? Ujišťuji te že je celosvětově rozšířen a je skutečný jako třeba Bludný Holanďan Prazdroj nebo tvá vepřová hlava.