Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.3. 2018 13:21
jsou na svobodě

Vražda novináře: Policie má novou teorii! Všechny Italy propustila

Vražda novináře
Zdroj: Profimedia
Zavražděný novinář Ján Kuciak

Všech sedm Italů, kteří po čtvrteční razii skončili v poutech slovenské policie, v noci na sobotu propustili. Byli zadrženi v souvislosti s vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Policejní prezident Tibor Gašpar zároveň oznámil, že vyšetřovatelé prověřují novou verzi toho, co se stalo.

Velká razie probíhala ve čtvrtek od brzkých ranních hodin, nakonec ale všichni muži, které policie při akci zadržela, skončili opět na svobodě. Informují o tom tvnoviny.sk.

 

Sedm Italů zadrželi kvůli vraždě novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Na svobodu se dostali mezi jedenáctou hodinou večer a jednou hodinou ráno, tedy v době, kdy byl jeden ze zadržených v nemocnici.

 

 

Konkrétně šlo o Sebastiana Vadalu, který je také mezi propuštěnými. V policejní cele si stěžoval na bolesti hrudníku. Lékaři ho ale na základě vyšetření odmítli hospitalizovat.

 

Více o policejní razii na Slovensku zde:

 

 

"Vyšetřovatel v zákonné lhůtě, kterou má k dispozici, prověřoval a zjišťoval skutečnosti potřebné na vznesení obvinění. Po lhůtě 48 hodin byly osoby ze zadržení propuštěné," sdělilo policejní prezidium. Bližší informace však vyšetřovatelé nesdělili. Dá se tak předpokládat, že v souvislosti s vraždou nikoho neobvinili.

 

Mezi zadrženými byli Antonio Vadala (42), Sebastiano Vadala (45), Bruno Vadala (40), Diego Roda (62), Antonio Roda (58,) Pietro C. (26) a Pietro C. (54).

 

 

O Antoninovi Vadalovi média v posledních dnech informovala hlavně v souvislosti s možným napojením na italskou mafii známou jako 'Ndrangheta. Jde o jednu z nejmocnějších a nejvlivnějších zločineckých organizací na světě. Právě na vazby 'Ndrangety se slovenskými politiky upozorňoval novinář Ján Kuciak. Byl zastřelen i se svou snoubenkou.

 

Slovenský policejní prezident Tibor Gašpar oznámil, že kriminalisté prověřují nový motiv dvojnásobné vraždy. "Policie intenzivně pracuje na více verzích. Pracujeme s jednou novou teorií," přiznal. Více informací ale nesdělil. Gašpar se zároveň ohradil proti zprávám, že policie dostala od italské prokuratury varování o činnosti italské mafie na Slovensku už v roce 2014, ale ignorovala je. "Podle mých informací to není pravda," dodal.


Prohlášení policejního prezidenta:

lud TN.cz
Reklama