Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2016 21:34
Peníze pro pozůstalé

Ďuričko musí za vraždu Kočky platit po manželce i jeho družce

Zdroj: TV Nova

Teprve po sedmi letech dnes definitivně skončily spory o odškodné za vraždu Václava Kočky mladšího, syna provozovatele Matějské pouti v Praze. Toho v říjnu 2008 na křtu knihy bývalého premiéra Jiřího Paroubka zastřelil podnikatel Bohumír Ďuričko.

Za vraždu si Ďuričko odpykává trest dvanáct a půl roku. Před soudem dnes uzavřel dohodu o odškodném pro družku zavražděného.


Jednání u Vrchního soudu v Praze provázela mimořádná opatření. Ďurička provázela vězeňská eskorta vyzbrojená samopaly. A její součástí byl dokonce pyrotechnik.
Ďuričko přitom působil velmi klidným dojmem, jako by byl smířený se vším.


Na křtu Paroubkovy knihy se tehdy s Kočkovými pohádal. Podle Ďurička o to, kdo jak korumpuje politiky. Když dostal od Kočky mladšího pěstí, vytáhl pistoli a třikrát vystřelil. Všechny rány byly smrtelné.


Kočkovým přiznal soud odškodné už v rámci trestního procesu, jeden a půl milionu. Zavražděný Kočka měl ale kromě manželky i družku, se kterou měl také dítě.A ta chtěla odškodné deset milionů. Soudy jí ale přiznaly jen statisíce. A tak spor skončil u vrchního soudu, kde se dnes překvapivě obě strany dohodly na odškodném 700 tisíc korun.


"Jsme především rádi, že po delší době je věc pravomocně skončena a můžeme se tak dostat k prostředkům, které nám soud přiznal," pochvaloval si ženin advokát Petr Kočí.


Přestože jde o definitivní konec případu vraždy Václava Kočky mladšího, ještě letos se zřejmě Bohumír Ďuričko objeví před soudem znovu. Už na konci roku totiž může žádat o podmíněné propuštění z vězení.
 

pez, Hanuš Hanslík TN.cz

Diskuze

5.1. | 21:35 reypal
0
Náhlasit nevhodný komentář
To nemohlo jinak dopadnout.Kočkozmrdi jsou voliči socanů a to je to nejdůležitější.
5.1. | 20:39 Martin Lopata
3
Náhlasit nevhodný komentář
jen jestli má z čeho to zaplatit.... pokud ne tak je jim to prd platný
5.1. | 19:08 zak-chose
3
Náhlasit nevhodný komentář
Měl by platit i všem Ukro-komediantům .......
5.1. | 18:59 allanaldik
13
Náhlasit nevhodný komentář
dneska ty rychlokvasky soudi ja kdyby byli na kreku nebo po flasce vodky. proc platit milence? za co? to by pak mohli pozadovat penize vsichni pribuzni sousede znami. soudci to teda vedou, zadny platy bych jim za to nedal jeste by meli platit pokutu za zkurveny pripady