Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2016 21:34
Peníze pro pozůstalé

Ďuričko musí za vraždu Kočky platit po manželce i jeho družce

Zdroj: TV Nova

Teprve po sedmi letech dnes definitivně skončily spory o odškodné za vraždu Václava Kočky mladšího, syna provozovatele Matějské pouti v Praze. Toho v říjnu 2008 na křtu knihy bývalého premiéra Jiřího Paroubka zastřelil podnikatel Bohumír Ďuričko.

Za vraždu si Ďuričko odpykává trest dvanáct a půl roku. Před soudem dnes uzavřel dohodu o odškodném pro družku zavražděného.


Jednání u Vrchního soudu v Praze provázela mimořádná opatření. Ďurička provázela vězeňská eskorta vyzbrojená samopaly. A její součástí byl dokonce pyrotechnik.
Ďuričko přitom působil velmi klidným dojmem, jako by byl smířený se vším.


Na křtu Paroubkovy knihy se tehdy s Kočkovými pohádal. Podle Ďurička o to, kdo jak korumpuje politiky. Když dostal od Kočky mladšího pěstí, vytáhl pistoli a třikrát vystřelil. Všechny rány byly smrtelné.


Kočkovým přiznal soud odškodné už v rámci trestního procesu, jeden a půl milionu. Zavražděný Kočka měl ale kromě manželky i družku, se kterou měl také dítě.A ta chtěla odškodné deset milionů. Soudy jí ale přiznaly jen statisíce. A tak spor skončil u vrchního soudu, kde se dnes překvapivě obě strany dohodly na odškodném 700 tisíc korun.


"Jsme především rádi, že po delší době je věc pravomocně skončena a můžeme se tak dostat k prostředkům, které nám soud přiznal," pochvaloval si ženin advokát Petr Kočí.


Přestože jde o definitivní konec případu vraždy Václava Kočky mladšího, ještě letos se zřejmě Bohumír Ďuričko objeví před soudem znovu. Už na konci roku totiž může žádat o podmíněné propuštění z vězení.
 

pez, Hanuš Hanslík TN.cz