Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.2. 2018 09:26
zásadní otázky

Vražda ve Zlíně: Úmrtí matky a dětí je plné záhad. Nikomu nechyběly

Záhady okolo tragédie ve Zlíně
Zdroj: TN.cz, ČTK

Policie zatím nechce příliš komentovat úmrtí tří příbuzných ve Zlíně. Jejich těla v domě ležela týdny, možná měsíce. Za jakých okolností zemřeli, není jasné. Kriminalisté případ vyšetřují jako vraždu. Osud rodiny je tak zahalen záhadou - tyhle otázky si lidé pokládají.

1. Rodinu nikdo nepostrádal

V domě zemřela šedesátiletá žena a její dvě děti - čtyřiatřicetiletá dcera a sedmatřicetiletý syn. Pokud byla starší žena v důchodu, jak je možné, že ani její děti nepostrádal například zaměstnavatel? Vypadá to, že nikdo ze zavražděných pravidelné zaměstnání nenavštěvoval.


Podle policie jsou příbuzní po smrti už několik týdnů, možná měsíců. Ze svědectví sousedů vyplývá, že je pravdivá spíše druhá varianta. Podle pošťačky, která rodině doručovala poštu, ji údajně nikdo nevybral až tři měsíce. I sousedé si všimli, že se v domě dlouho nesvítí.


Také podzimní výzdoba na dveřích nasvědčuje tomu, že byli obyvatelé domu zavražděni ještě před Vánoci, kdy se rodina obvykle navštěvuje. Zvláštní také je, že zavražděné našel otec. Ten však s nimi údajně nežije a dlouho s nimi nemluvil. Nikdo, ani on, nepostrádal příbuzné ani přes svátky?

 

2. Záhada okolo pronajatého domu

Rodina měla dům v pronájmu. Není jasné, jak vysoký byl jejich nájem. Před lety byla tato nemovitost v nabídce za téměř 20 tisíc korun za měsíc, bez poplatků za energie.

 

Tím, že dům neměla rodina ve vlastnictví, vyvstala další otázka. Kdo za nájem platil, když byli lidé po smrti? Strhávaly se peníze automaticky z účtu?

 


3. Případný motiv

Zavražděnou rodinu nikdo ze sousedů nezná a ani jejich jméno. Údajně se však jednalo o bezproblémové lidi, kteří příliš často nebyli vidět venku a chovali kočky.

 

"Byli to moc hodní lidé a je strašné, co se stalo," řekla TN.cz jejich sousedka. Zatím není tedy jasné, kdo mohl mít motiv rodině ublížit. Jestli za vraždou stály například rodinné vztahy, loupež, nebo se jednalo například o vraždy a sebevraždu, ukáže až vyšetřování.

 

Zlínští lidé ale mají jasno, co se mohlo stát. "Vypráví se v okolí, že je zabil asi plynový ohřívač vody. Myslí si to skoro všichni. Mluví se o tom na každém rohu," řekla TN.cz sousedka rodiny.

 

117

GALERIE: V domě ve Zlíně ležela tři mrtvá těla

Zdroj: TV Nova

V domě ve Zlíně ležely tři mrtvoly - 1

Hodnocení:

 

V domě se však údajně našla krev, která měla být i na zdech. "Slyšela jsem, že se tam policajti mezi sebou bavili a ta jedna paní policistka říkala, že byla na zemi krev a na stěnách všude krev," popsala další žena ze sousedství TV Nova. Policie navíc případ vyšetřuje jako vraždu.

 

4. Rozkládající se těla

Lidé se pozastavují nad tím, že nikdo necítil z domu zápach. "Muselo to šíleně smrdět,","zápach se musel linout ulicí," stojí mezi komentáři. Dům měl plastová okna, která možná silný zápach zadržela.


5. Nezvěstné kočky

Rodina měla podle sousedů čtyři kočky, které si hrávaly před domem. I ty zmizely a nikdo je neviděl už dlouhou dobu. Policie ale o nálezu mrtvých zvířat v domě nemluví, i když tuhle informaci obvykle zveřejňuje.

 

Kočky nikdo neviděl ani v okolí.

 

ham TN.cz
Reklama