Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 3. 2016
problémové dědictví

Vybrala peníze z účtu po mrtvém manželovi, teď ji stíhá policie

Zdroj: TV Nova

Žena (65) z Jáchymova na Karlovarsku porušila zákon, když po smrti manžela, vybrala peníze z jeho účtu. Teď ji vyšetřuje policie, podle které neměla žena jakékoliv právo manipulovat s účtem manžela. Na druhou stranu, ani dost možná nevěděla, že dělá něco nezákonného.

Samozřejmě se stává, že vdovy nemusí mít dočasně peníze a musí z něčeho žít nebo zařídit pohřeb. V tomto konkrétním případě je ale problém ten, že šlo úvěrovou kartu. Na kontě jejího zemřelého manžela se tak navýšil dluh vůči bance. A právě banka na seniorku podala trestní oznámení.

 

"Žena se dopustila neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. S trestní sazbou až na dva roky," komentoval případ policejní mluvčí Pavel Valenta.

 

Notáři nedoporučují vybírat peníze zemřelých partnerů. I když je to teoreticky možné. Vybrané peníze se posléze zaúčtují do dědického řízení.

 

 

"To už je věcí, jak se to vypořádá mezi dědici a těmi osobami, které s tím neoprávněně nakládali, Jestli to má charakter trestného činu, to je potom věci šetření," poskytl vysvětlení čestný prezident Notářské komory Martin Foukal.

 

V totmo případě to vypadá podle notáře navíc i na spor mezi ženou a zbylými dědici.
 

František Nyklas, klma TN.cz

Diskuze

25.3. | 11:36 edajosef
7
Náhlasit nevhodný komentář
Zkurvený banky
25.3. | 07:10 janiseq97
26
Náhlasit nevhodný komentář
Delate si legraci? Zena v 65 musi take z neceho zit, kdyz do ted vse resily z penez manzelova uveru a najednou manzel neni tak najemce fakt pochopi ze zena nemela na najem (elektriku ci cokoliv jineho) a bude mit vse zadarmo? A na co cekat nez se mezi ty dedice rozdeli dluhy?