Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2017 16:19
soud pokračuje

Vybrzdil auto a zabil kojence. Žalobce žádá nejméně 11,5 roku

Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Praze pokračuje v projednávání loňského vybržďování a následné nehody na dálnici D10 na Mladoboleslavsku. Při té zemřelo teprve osmiměsíční dítě. Podle žalobce střet zavinil pětatřicetiletý řidič staršího BMW Martin Kostner. Státní zástupce v úterý navrhl pro Kostnera trest minimálně 11,5 roku vězení.

Případ muže, který 28. prosince na dálnici D10 u Mladé Boleslavi ve směru na Turnov podle obžaloby vybrzdil auto projednává krajský soud v Praze od rána. Řidič stříbrného BMW podle obžaloby způsobil vážnou dopravni nehodu.

 

Vybržděný řidič octavie neměl šanci jakkoliv zareagovat. Zezadu pak do něj nabouralo další auto. Pětatřicetiletý muž v octavii cestoval s manželkou a osmiměsíčním dítětem.

 

Při nehodě bylo zraněno několik lidí a jeden z nich těžce. Osmiměsíční chlapec i přes okamžitou pomoc a převoz vrtulníkem do motolské nemocnice vážným zraněním mozku podlehl.

 

 

Řidič stříbrného BMW se podle žalobce provinil také tím, že neměl u svého auta sjednané povinné ručení a na silnici tak neměl co dělat. Obviněn tak byl ze spáchání zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení a hrozí mu až patnáctiletý trest. Státní zástupce navrhuje přinejmenším 11,5 roku. Soud si dnes vyslechl výpovědi svědků a rozsudek by měl padnout zítra.

kik, Dominika Janochová TN.cz
Reklama