Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2018 18:05
agresivní šoféři

Vybržďování a nadávky řidičům nestačily. Jeden druhého přejel

Zdroj: TV Nova

Že agresivita řidičů stoupá, dokazuje i konflikt mezi šoféry, který vyšetřuje českolipská policie. Nedání přednosti v jízdě přerostlo ve vybržďování, urážky a dokonce najetí do jednoho z nich. Jeden z řidičů je zraněný.

Začalo to u Svoru na Českolipsku, kde řidič Mercedesu na hlavní silnici musel sešlápnout brzdy ve chvíli, kdy se mu z vedlejší silnice vyřítil do cesty muž ve Fiatu Multipla. Zareagoval zatroubením. Místo omluvy mu však řidič ukázal výhružné gesto.

 

Tím to ovšem neskončilo. Oba měli stejnou cestu a provokatér z Fiatu šoféra Mercedesu předjel a bez varování před ním prudce zabrzdil. K nárazu naštěstí nedošlo. Pak následovala další série vztyčených prostředníčků a řidič se ještě bavil kličkováním po silnici.

 

Nakonec se oba setkali na čerpací stanici ve Cvikově, kde si chtěl řidič Mercedesu vyříkat celý incident. Dočkal se prý ale jen spršky nadávek. Když viděl, že to nikam nevede, otočil se a šel pryč.

 

 

V tu chvíli uslyšel za sebou auto. Řidič Fiatu se proti němu rozjel a prudce zabrzdil. Frajeřinka mu ale nevyšla a 52letý muž skončil v nemocnici se zraněným kolenem. 

 

"Policisté už zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, za který pachateli hrozí v případě prokázání až tři roky odnětí svobody," uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

mom TN.cz
Reklama