Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Aktualizováno 30.10. 2017 16:25
galerie strašlivé následky

Výbuch plynu zdevastoval byt v Hradci, uvnitř byla žena s dítětem!

Výbuch plynu v Hradci Králové
Zdroj: pozary.cz
Výbuch plynu v Hradci Králové zničil byt, uvnitř byla žena s dítětem.

Výbuch plynu v pondělí masivně poškodil byt na Smetanově nábřeží v Hradci Králové. Ozval se v době, kdy byli uvnitř dva lidé - žena a dítě. Oba skončili v péči záchranářů. Z preventivních důvodů hasiči evakuovali nájemníky ze tří bytů ve vyšších nadzemních podlaží.

Výbuch plynu v prvním patře bytového domu byl tak silný, že se zřítil strop, střepy a další části okna se rozlétly do okolí. Některé kusy skončily na autech pod oknem.

 

14

GALERIE: Výbuch plynu v Hradci Králové

Zdroj: pozary.cz

Výbuch plynu v Hradci Králové - 1

Hodnocení:

 

Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči z Hradce Králové a také dobrovolní hasiči z místní části Třebeš. "V době výbuchu se v bytě zdržovaly dvě osoby, konkrétně žena a její dítě. Obě skončily v péči zdravotnické záchranné služby, zdravotníci je na místě ošetřili a posléze převezli do zdravotnického zařízení. Samotný byt byl výbuchem masivně poškozen," sdělil mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

 

 

Hasiči odpojili byt od plynu a elektrické energie a okamžitě provedli průzkum objektu. Bylo důležité zjistit, jestli se při výbuchu nezranili další lidé. "To se nepotvrdilo. Následně pomocí detekčních přístrojů hasiči měřili koncentraci plynu v dalších bytech. Z preventivních důvodů byly evakuovány osoby ze tří bytů ve vyšších nadzemních podlažích," dodal Sezima.

 

Na místo se dostavil statik, který posoudí míru poškození budovy. Přítomen je také hasičský vyšetřovatel, který by svým šetřením měl přispět k určení příčiny vzniku události.

lud TN.cz
Reklama