Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.1. 2017 11:57
vážná nehoda

Výbuch v Plzni zranil čtyři hasiče! Dělníci blokovali cestu sanitkám

Zdroj: TV Nova

V plzeňské sběrně surovin v pondělí večer došlo k výbuchu, při kterém se zranili čtyři hasiči. Explodovala tlaková lahev hořícího vysokozdvižného vozíku, pro poraněné hasiče přijela záchranka. Ta ale dlouho musela čekat na jednoho z dělníků, který jí znemožnil odjezd.

Plzeňstí hasiči v pondělí večer vyjeli k požáru vysokozdvižného vozíku, který začal hořet ve Cvokařské ulici v areálu firmy AVE zabývající se tříděním odpadu.

 

Mělo jít o banální zákrok, jenže v době, kdy přijela první jednotka hasičů a začala natahovat útočný proud, vybuchla tlaková lahev s plynem, který stroj pohání. "Tlaková vlna poranila naše čtyři příslušníky," potvrdila TN.cz mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

 

Podle informací TN.cz skončili dva hasiči na pohotovosti, dva na chirurgickém oddělení. "Nikdo z nich nebyl bezprostředně ohrožen na životě," sdělil mluvčí záchranářů Martin Brejcha. Záchranáři na místě ošetřili i pracovníka tamní firmy, tomu se podle dostupných informací ale nic vážného nestalo a mohl tak být propuštěn. Před půlnocí lékaři propustili i všechny čtyři hasiče.

 

Výbuch v Plzni - 2
Zdroj: Krimi Plzeň

 

"O síle výbuchu svědčí několik vyražených oken ve výšce asi šesti metrů, narušená konstrukce střechy haly a poškozená třídící linka," doplnila mluvčí hasičů. Během zásahu, který se původně jevil jako banální, šlo podle ní bez nadsázky hasičům o život.

 

 

 

Velmi zarážející je ale chování tamních dělníků, kteří chtěli hlavně zabránit novinářům dostat se do areálu, a tak jeden z nich zamkl vstupní vrata. Jak informuje Krimi Plzeň, muž si šel poté zakouřit, sanita ale zůstala uvězněná uvnitř a musela tak na muže ještě čekat.

 

Dělník si ale nedal říct a další (pro změnu přijíždějící) sanitka opět zůstala stát před zavřenými vraty. Tentokrát si musela pomoct samotná záchranářka a při výjezdu hasiči.

 

Co dělníci tímto chováním sledovali a jestli něco tajili, není jasné. Celý případ už prošetřuje policie. Celková škoda je předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun.

 


"Včera krátce po 19. hodině došlo v areálu třídicí linky ve Cvokařské ulici v Plzni k požáru nově pořízeného vysokozdvižného vozíku. Jelikož se jednalo o vozík poháněný plynem, naši pracovníci v souladu s pracovními postupy okamžitě k požáru povolali profesionální hasičský sbor a sami se snažili požár uhasit. Bohužel krátce po příjezdu hasičského sboru plynová tlaková nádoba na vozíku explodovala a zranila čtyři zasahující hasiče, kteří byli převezeni k lékařskému ošetření. Podle našich informací jsou všichni v pořádku a ještě v noci je propustili z nemocnice. Je nám to velice líto, se všemi hasiči se snažíme spojit, abychom jim osobně poděkovali. Příčiny požáru vozíku zatím neznáme, spolupracujeme s vyšetřovateli a rovněž jsme zahájili vlastní šetření. Vozík byl každopádně nový, naše společnost jej pořídila před dvěma měsíci. Předběžné škody v areálu odhadujeme asi na 2,5 milionu korun,“ dodala k události Pavla Ivácková, tisková mluvčí AVE CZ.

lud TN.cz