Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.7. 2017 22:16
video Policie pátrá

Vychytralý zloděj: Při předváděčce vyměnil klíče, pak auto ukradl!

Zdroj: TV Nova

Pražští kriminalisté už měsíc pátrají po vykutáleném zloději, který velmi chytrým trikem odvezl auto z autobazaru, aniž by za něj zaplatil jedinou korunu.

Auto poberta ukradl z autobazaru v Praze 9 v polovině června. "Muž si nechal ukázat vozidlo Alfa Romeo Giulietta 940 a absolvoval s ním předváděcí jízdu, při čemž seděl za volantem a řídil. Když se vrátili zpátky do bazaru, tak vozidlo zaparkoval a prodejci od něj vrátil klíče," popisuje policejní mluvčí Jan Daněk.


Zaměstnanec autobazaru ovšem až později zjistil, že klíčky, které dostal, jsou těm od alfy romeo sice hodně podobné, ale nejsou to ty originální.


Ty měl totiž v kapse "zájemce" o auto. Zloděj neprvne z autobazaru odešel, aniž by cokoli koupil. Za několik minut se ovšem vrátil zpátky, alfu romeo si odemkl a odjel s ní pryč.


 

"Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což pachateli vzhledem k výši způsobené škody hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Podezřelého muže zachytily kamery a nyní tedy známe jeho podobu. Jestliže ho na záběrech někdo poznává, ať se ozve na linku 158," žádá mluvčí Daněk.

pez TN.cz