Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 3. 2017
Zajímavý trend

Vymoci malé dluhy je stále těžší, exekutoři je radši přehlédnou

Exekuce Ilustrační snímek - 3
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Dlužíte deset nebo dvacet tisíc a máte za zády exekutora? Možná můžete být v klidu. Vymoci takhle malé dluhy je totiž pro exekutory stále těžší. A někteří se tak o to už ani nepokoušejí.

Ještě před pěti lety bylo úspěšných přibližně šedesát procent exekucí. Dnes je to podle Exekutorské komory ČR v některých oblastech sotva čtvrtina, píše Právo.


A podle deníku tento trend vede k tomu, že exekutoři na malé dlužníky prostě kašlou. Díky novému zákonu, který posílil práva dlužníků, se prý občas už nevymáhají ani statisícové částky. Hlavně v případě, že dlužník se kroutí a kličkuje.Podle exekutorů jim současný ministr spravedlnosti Robert Pelikán ořezal odměny natolik, že dluhy zkrátka ani nemůžou účinně vymáhat.


Navíc se jim nelíbí, že jsou ve schizofrenní pozici, kdy na jedné straně vykonávají část státní moci, na stranu druhou ovšem musejí fungovat jako podnikatelé a vykazovat zisk.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.3. | 12:00 truthwillprevail
4
Miloš Tichý - To ještě není to nejhorší, horší je když přijde o majetek ten kdo ...
21.3. | 12:17 Ton Alfonso
0
Ano dluhy se mají platit tak mi vysvětlete proč nějaký podvodní a který okrade ...
21.3. | 14:10 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ton Alfonso - Věc se má tak, že ti kteří kradou hodně mají taky hodně peněz a velký vliv (korupce, lepší právníky, známosti). Takže když chcete krást, tak hodně. Čím více ukradete, tím lépe se budete obhajovat.
21.3. | 12:44 Miloš Tichý
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nevím, proč mně tu napadáte.Ano,dluhy se musí platit,,,ale to platí asi jen pro malé rybičky.A žraloci,to mají jednoduché.Ruka ruku myje.
21.3. | 12:23 Ton Alfonso
0
Náhlasit nevhodný komentář
přitom exzekutor jak ti vleze do bytu kde bydlíš z dlužníkem tak ti sebere všechno a vůbec ho nezajímá že to nepatří dlužníkovy,tak proč tu říkáte že dluhy se mají platit když Piterovy nesebrali nic Janouškovy taky,Ritigovy též,těm lihovým podvodníkům co okradli stát o 15miliard taky nic.
21.3. | 12:17 Ton Alfonso
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ano dluhy se mají platit tak mi vysvětlete proč nějaký podvodní a který okrade stát na daních není mu za zabaven majetek i když to účelově přepsal na rodinu ten majetek.Příklad Piter okradl stát o 700milionu,Janoušek atd.Proč ty to s.v.i,n.ě nemusí platit a obyčejný z holou .ř.i.t.í. platit musí.
21.3. | 12:00 truthwillprevail
4
Náhlasit nevhodný komentář
Miloš Tichý - To ještě není to nejhorší, horší je když přijde o majetek ten kdo žádný dluh nemá. Ale podle právníku a poraden to není tak hrozné jako dříve.
21.3. | 09:47 Miloš Tichý
2
Náhlasit nevhodný komentář
Přeji hezký den.Souhlasím s tím,že dluhy se mají platit!!!Ale vznikne situace, kdy podepíšete kamarádovi půjčku,,,a jste v tom nevině až po krk.
21.3. | 08:35 Petr Kelenda
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kde nic není ani smrt nebere!
21.3. | 08:08 truthwillprevail
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tak jaké chcete vymáhat, ani velké, ani malé, tak asi jen ty akorát? Už před 5 lety, jsem tvrdil, že české exekuce nemají budoucnost. Desetitisíce exekucí se má zastavit pro nemajetnost, ale nezastavuji se a tím se ještě statistiky více zkreslují.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme