Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.10. 2017 20:43
Drahé máslo

Vyplatí se kupovat máslo v cizině? Tolik stojí v okolních zemích

Zdroj: TV Nova

Kvůli rostoucím cenám teď máslo začínají Češi ve velkém skupovat i v zahraničí. Už i tam ale jeho ceny rostou. Například v Německu je máslo nejdražší za posledních 50 let. Kostka tam teď stojí dvě eura, což je téměř 55 korun. Zatím nejlevnější máslo je v Polsku, ale i tam se začalo se zdražováním.

S rostoucí cenou másla v Česku eskaluje i šílenství, které zdražování této základní potraviny vyvolává. Když je za 45 korun jsou lidé schopni stát obří fronty nebo se i poprat. Máslové šílenství pak má druhý efekt, tlačí cenu ještě výš. Ceny ale stoupají i za hranicemi.

 

Vypadá to, že doba levného másla skončila už i v Německu, protože nejlevnější se dá koupit přibližně za dvě eura. Seženete i levnější, ty jsou přibližně za euro třicet, ale obsahují mnohem méně tuku.

 

Česká prodavačka pracující v německém supermarketu Andrea Kalíková prozradila TV Nova, že Češi nakupují máslo i v německých obchodech ve velkém. "Někteří berou i celé kartony," řekla prodavačka.

 

V Polsku bylo dosud máslo nejlevnější a čtvrtkilové balení se dalo koupit za cenu lehce přes dvacet korun. Skupování ale ceny vyhnalo nahoru a ani tam už pod 40 korun máslo nekoupíte. Štáb TV Nova našel nejlevnější za 41 korun.

 

 

To znamená, že i přes zdražení zůstává Polsko nejlevnější. U našich jižních sousedů, v Rakousku, je máslo přibližně stejně drahé jako v Česku. Cena přesahuje 60 korun. A také Slovensko hlásí cenový růst. Kostka tam stojí 61 korun. Slováci, které štáb TV Markíza oslovil, ale zdražení nevnímají tak dramaticky jako Češi.

 

Podle odhadů se zdražování zastaví zřejmě až po Novém roce. Do Vánoc by se cena za kostku mohla dostat i přes sedmdesát korun.

vbo, štáby TV Nova TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.10. | 21:24 slivovicemoravska
8
Strčte si v dnešní době máslo do rektu !!!!! Počkáme až cena půjde dolů !!
6.10. | 09:22 zacotomame
0
slivovice, ano, to je jediné možné řešení a postup v tržním mechanizmu. Ukázat ...
16.10. | 07:40 rudysoft
0
Náhlasit nevhodný komentář
Už nemusíte nikam jezdit! Zde jsem vám natočil lehký návod, jak si za pár minut udělat máslo vlastní, které je konzistentně i chuťově k nerozeznání od kupovaného a vyjde vás navíc mnohem levněji! https://youtu.be/LYzhfl5cot8
6.10. | 17:03 Jana
1
Náhlasit nevhodný komentář
Vyplatí se ho nekupovat vůbec.
6.10. | 13:30 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
x x, stydět by ses měl, protože jsi zrovna takový hňup s mizernou slovní zásobou, jako novus. Kvalit blba Trasimiho zatím nedosahuješ, ale už mu šlapeš solidně na paty.
6.10. | 12:52 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
6.10. | 11:31 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůráka je opravdu tvůj velkej koníček. Trousile, čůůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůůráku, Trousile, čůůůůůůůůráku
6.10. | 12:08 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
novus, koukám, že tvoje progresivní demence se výrazně prohlubuje. Tvá slovní zásoba se začíná omezovat na slova: banán, zacotomaš a demokrat. Měl bys urychleně kontaktovat Krisťu.
6.10. | 11:32 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
DObytku,,Bily Tesak nechcije, na rozdil od tebe,,Bily Tesak jen cura!! A na tebe! Abyti doslo, zacotomas!! Psi synu!
6.10. | 11:31 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Doperdele,,kcemu maslo, kdyz na bananech stoji Bananova republika!! NEni treba se konecne zamyslet, a vazne"""! Zacotomate??
6.10. | 11:24 jhena
0
Náhlasit nevhodný komentář
máslo nekupuji, nikdy jsem ho nekupoval, ale je jesná jedna věc, velký nákup v Německu se vyplatí, i když je to pro mě 200km jen tam, za benzín je to palatel, když projedu 10 litrů tam a zpět,
6.10. | 09:30 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
Osobně by mi bylo u zadku, i kdyby stálo 200Kč. Máslo kupuju zcela výjímečně a rozhodně ho alespoň já, nezařazuju za základní potravinu.
6.10. | 09:27 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Těžké je takto postupovat u opravdu nepostradatelných produktů, jako je PHM, energie, voda, ale máslo? Stalo se základní potravinou až když někdo vypustil fámu, že zdražuje. Nejvíc se vydělává na lidské hlouposti. Kolik lidí se bez másla dočasně neobejde, nebo si ho prostě nebude dopřávat tak často?