Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2018 13:44
Tradiční podnik

Výroba sýra v Sedlčanech skončí! O práci přijde skoro 300 lidí

Zdroj: TV Nova

V Sedlčanech na Příbramsku skončí tradiční výroba sýrů a v příštím roce se přesune na Vysočinu. O práci má kvůli tomu přijít skoro 300 zaměstnanců. Město se proto snaží s firmou ještě jednat.

Sýrárna by měla v Sedlčanech skončit už v květnu příštího roku. O jejím přesunu rozhodla francouzská firma, která tradiční sýry vyrábí.

 

Důvodem je sloučení dvou stávajících výroben. Sýry se tak budou podle společnosti dál vyrábět ve 130 kilometrů vzdáleném Hesově na Havlíčkobrodsku. V Sedlčanech by mělo přijít o práci 280 zaměstnanců. Vedení města se snaží celou situaci řešit.

 

"My jako město nemáme žádný nástroj ani kompetence, abychom tento záměr nějak zvrátili. Jednal jsem s Úřadem práce, jsou tady nějaké nabídky malého typu, ale některé jsou zásadnější," řekl TV Nova starosta Sedlčan Jiří Burian.

 

 

Společnost chce po ukončení výroby celý areál nabídnout k prodeji. Stovky lidí by tak možná o práci přijít nemusely.
"Když to chtějí zavřít, tak já říkám, ať hledají kupce teď a ne potom. Nejlepším řešením by bylo, kdyby to ten nový kupec koupil i s lidmi," myslí si starosta Burian.

 

Sýrárna v Sedlčanech denně zpracuje přes 160 tisíc litrů mléka. Odebírá je převážně od místních dodavatelů. Město má proto obavy, že po ukončení výroby sýrů budou v ohrožení i zemědělci z okolí.

vbo, Vladimír Hoť TN.cz
Reklama