Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Publikováno 5. 8. 2015
nádherná videa

Vyrobte si doma 3D HOLOGRAM z mobilu! Zvládne to každý! NÁVOD

Zdroj: TN.cz

Na první pohled se zdá, že hologram je složitou technologickou záležitostí. Dokážeme vám opak! Za pár minut si ho můžete vyrobit sami doma!

Video s návodem se na Youtube stalo instantním hitem hlavně proto, že výroba hranolu, na který se hologram promítá, není nikterak drahá ani náročná záležitost a i úplnému laikovi zabere maximálně půlhodinku. Dětem, ale i trochu odrostlejším hračičkům, tak ale vytvoříte zábavu na dlouhé hodiny.

 

K výrobě vlastního hologramu budete potřebovat jen svůj chytrý telefon a pár jednoduchých pomůcek. Konkrétně pravítko, nůžky, list papíru, řezák, lepenku, prázdný obal od cédéčka a propisku.

 

Na papír si nakreslíme šablonu, podle které budeme vyřezávat stěny našeho holografického zázraku. Jedná se o čtyřúhelník, nejkratší stěna měří jeden centimetr, protilehlá má centimetrů šest. Výška čtyřúhelníku je 3,5 centimetru. Po předkreslení šablonu vystřihneme, obkreslíme na obal na cédéčka a řezákem vyřežeme čtyři stěny potřebného hranolu.

 

 

Čtyři vyřízlé stěny slepíme lepenkou k sobě a vznikne nám výsledný předmět umožňující projekci hologramů. Stačí si na internetu vyhledat holografická videa a zábava může začít. Vhodná videa pro přehrávání hologramů najdete například zde.

 

Vyrobený předmět umístíme na střed displeje a nejlépe v temné místnosti můžeme pozorovat holografickou projekci nad displejem našeho telefonu. Pokud vám materiál z internetu nebude stačit, můžete si natočit vlastní video se svým obličejem a přenést se tak do opravdového světa sci-fi.

hru TN.cz/Jakub Deml