Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.2. 2016 21:20
dopis premiérovi

Záhadná smrt Ransdorfa: Tohle napsala vdova premiérovi! DOPIS

Zdroj: TV Nova

Vdova po Miloslavu Ransdorfovi Vlasta je stále přesvědčená, že úmrtí jejího manžela provázejí podivné okolnosti. Před pohřbem politika KSČM tak proběhla soudní pitva. Teď Vlasta Ransdorfová kontaktovala premiéra Bohuslava Sobotku se žádostí, aby prověřil okolnosti tzv. "švýcarské kauzy".

Miloslav Ransdorf zemřel náhle v pátek 22. ledna. Manželka jej našla v bezvědomí doma, i přes rychlý převoz do pražského IKEMu se Ransdorfovi nedalo pomoci. Rodina po premiérovi chce, aby prošetřil hlavně okolnosti tzv. "švýcarské kauzy". Miloslav Ransdorf byl společně s třemi společníky zadržen 3. prosince v curyšské bance. Podle svých slov se snažil navázat komunikaci mezi českým dědicem a bankou, která s ním odmítala komunikovat.

 

"Obracím se na Vás s žádostí, abyste z titulu své funkce prošetřil veškeré události, které vedly k úmrtí mého manžela, poslance Evropského parlamentu PhDr. Miloslava Ransdorfa, CSc. Žádám Vás, abyste inicioval jednání se Švýcarskou konfederací v tzv. "švýcarské kauze","  píše Vlasta Ransdorfová premiérovi.

 

Sobotku vyzvala, aby prošetřil, proč se s Miloslavem Ransdorfem odmítla banka bavit a proč na něj zavolala policii. "Manžel v bance žádné dokumenty nepředložil (nebylo komu), nikdo z pracovníků banky je neviděl. Nikdo z banky tedy nemohl vědět, jsou-li jeho dokumenty pravé či nikoli. Dokumenty měl stále u sebe, předložil je až přivolané policii na jejich služebně," píše Vlasta Ransdorfová.

 

 

Uvádí i některé závažné skutečnosti. Švýcarskou policii obvinila z toho, že neumožnila europoslanci kontaktovat rodinu, české zastupitelství ani Evropský parlamentu. A dokonce odepřela Ransdorfovi potřebné léky!

 

125

GALERIE: Pohřeb Miloslava Ransdorfa

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Poslední rozloučení s Miloslavem Ransdorfem - 8

Pohřeb Miloslava Ransdorfa

Hodnocení:

 

"Především mu vůbec nezajistila noční inzulín. Místní lékař ho neměl k dispozici. Manžel měl noční inzulín v autě, požádal policisty, aby mu jej přinesli ze zaparkovaného vozidla, ale policisté ho právě v autě nemohli najít! Léky na tlak nedostal buď vůbec, nebo v nedostatečném množství. V noci měl zdravotní potíže, způsobené enormním zvýšením tlaku, třikrát zvonil na stráž, ale nikdo nepřišel!" uvedla Ransdorfová.

 

Švýcarští policisté prý předstírali, že europoslanci nerozumí, přestože ten ovládal všechny úřední jazyky ve Švýcarsku, včetně švýcarského dialektu němčiny!

 

 

Ransdorfová žádá také prošetření činnosti českých orgánů a orgánů evropského parlamentu. Vadí ji, že se nikdo ze zastupitelského úřadu nesnažil jejímu manželovi pomoci. "Vyzývám Vás, abyste se věnoval vnesení světla do tzv. "švýcarské kauzy", která, jak jsem přesvědčena, manželovi ukrátila život, s plným nasazením," vzkázala premiérovi vdova.

 

 

Celý dopis najdete zde: Dopis vdovy po Miloslavu Ransdorfovi premiéru Sobotkovi [pdf]

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.2. | 16:46 roko-lanek
19
Volim KSČM jak 80% občanu v ČR.Nechci aby nemocna babička ktera ma odpracovane ...
1.2. | 18:24 bimbi20
-23
Ransdorf nezemřel přirozenou smrtí. Zastřelil ho Zeman kalašnikovem, když se ...
2.2. | 11:37 satanastatanas
3
Náhlasit nevhodný komentář
Adame123456789- musim vas opravit--to tluste prase se jmenuje Vondra..
2.2. | 11:35 satanastatanas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Novodar007---007 byt nestaci, J.Bond by vas presvedcil ze--abyste-je spravne..To jen abyste si to uvedomil-a!
2.2. | 08:22 josefvyskoc
4
Náhlasit nevhodný komentář
smrt ransdorfa je politicka objednavka...tento genialni myslitel a intelektual,doktor a kandidat ved, patron vsech utiskovanych a chudych byl pravdepodobne "popraven" krveziznivymi predstaviteli USA...chtel patrne zhatit jejich reakcni plany na nase zotroceni tak byl pro ne nebezpecmy...
1.2. | 20:36 adam12345678901234
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Jak se Vám tady diskutuje soudruzi? Už jste si zaspívali internacionálu?
1.2. | 19:48 Rudolf Stepan
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Paninka jde po penezich jako bodla...cert vem muzika, ale penizky....ty by bodly. A je sladky, jak by o ne chtela ocesat svycary. Tak to si hamizdna paninka pocka.
1.2. | 19:22 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-14
Náhlasit nevhodný komentář
1.2. | 19:08 bard-lidu: Pomohl si sám
1.2. | 19:18 adam12345678901234
-14
Náhlasit nevhodný komentář
Jak se tak dívám naty huby na pohřbu, tak mám dojem, že už tam chybí akorát Kim-Čong-Un, nebo jak se to tlusté prase jmenuje.
1.2. | 19:08 bard-lidu
6
Náhlasit nevhodný komentář
Když se nad tím zamyslím, tak docházím k názoru, že Ransdorf své manželce o těch dokumentech lhal. To ovšem nic nemění na tom, že mu asi někdo z tohoto světa pomohl.
1.2. | 18:34 navodar007
-14
Náhlasit nevhodný komentář
Paní Ransdorfová to opravdu napsala s těma hrubkama (abyste abyste...)? Nebo to jen na Hovnech neumí šésky...?
1.2. | 18:24 bimbi20
-23
Náhlasit nevhodný komentář
Ransdorf nezemřel přirozenou smrtí. Zastřelil ho Zeman kalašnikovem, když se vracel od Sobotky...
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme