Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.1. 2016 17:11
Pomozte policii

Výsledky pitvy: Lucku (16) nikdo nezavraždil! Policie hledá svědky

Smutný konec pátrání - Lucie K.
Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Kriminalisté pátrají po svědcích, kteří viděli šestnáctiletou Lucku před její smrtí. Dívku našli policisté v pátek mrtvou na novojičínských Skalách, deset dní po jejím záhadném zmizení. Zároveň vyšetřovatelé vyloučili násilnou smrt.

Policie znovu prosí veřejnost o pomoc a hledá svědky, kteří Lucku před smrtí viděli nebo alespoň ví, s kým byla a kde se mohla pohybovat. Šestnáctiletá dívka zmizela 5. ledna večer, podle rodičů si jen odskočila od učení. Policistům proto pomohou hlavně informace z noci z 5. na 6. ledna.

 

Dívku podle kriminalistů nikdo nezavraždil, i když se o tom vzhledem k jejímu záhadnému odchodu nejdříve spekulovalo. "Je možné na základě předběžných výsledků nařízené pitvy sdělit, že dívka nezemřela násilnou smrtí," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

Pitva tak potvrdila domněnku policistů, kteří nenašli žádné stopy násilí na Lucčině těle. I nadále ale shromažďují a analyzují zjištěné informace. Rodiče mají navíc podezření, že si dívka sehnala drogy, a už žádají jen vysvětlení.

 

 

"Jakékoli informace, byť zdánlivě nesouvisející, je možné zavolat novojičínským kriminalistům na telefonním čísle 974 735 651," uvedla mluvčí. Informace je možné sdělit také na bezplatné lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

epa TN.cz