Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 8. 2017
výstava voayer

Výstava nahých žen pobuřuje: "To nemyslíte vážně," ozývá se

Výstava skutečných nahých žen
Zdroj: TN.cz

Kontroverzní výstava Voayer vzbudila řadu pobouřených reakcí. Mnoha lidem připadá vystavování skutečných nahých žen jako sexistické a nevhodné.

Ačkoliv ženy vystavené na výstavě jsou dobrovolnice a za pózování dostávají jistě slušný plat, řadě lidí se to nelíbí: "Tak to už si někdo dělá fakt pr**l!!! Jak sexistické. Jak trapně urážlivé. A kde a kdy budou vystaveni takhle trapně a potupně i muži? Že bych se na ty odvážlivce šla podívat. Ovšem oni, na rozdíl od žen, na to nemají koule," napsala například na facebook jedna z čtenářek TN.cz. "Bože, jak hluboko jsme klesli, když už je tohle umění," stěžuje si další.

 

119

GALERIE: Výstava skutečných nahých žen

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Výstava skutečných nahých žen - 2

Hodnocení:

 

A kritiky se snáší na hlavu pořadatelů více: "Nic proti ženské kráse, ale jsou hranice, které by se neměli překročit. Tohle patří do soukromí. To už je nechutné," myslí si další uživatelka sociální sítě Facebook. Ačkoliv muži výstavu přijímají o poznání lépe, i řadě zástupců mužského pohlaví připadá za hranou: "Nejsem žádný puritán, ale toto mi připadá už trošku primitivní, možná pro neukojené ouchyly, co to dlouho neviděli," myslí si například jeden z nich.

 

 

Kromě samotného vystavování ženských těl mnohým vadí i fakt, že je dovoleno se některých "exponátů" dotýkat: "Ok, mohou si i sáhnout. Ale hygiena nadevše, chlapy se tam hrabali v jedněch rukavicích do asi 10 žen," popisuje svou zkušenost čtenářka, která výstavu navštívila loni v Bratislavě. Na výstavě se přitom striktně dohlíží na to, aby návštěvníci hladili vystavené ženy jen po povrchu jejich těla a nestrkali prsty do žádných otvorů. U každé vystavené ženy tak stojí bedlivá ochranka.

 

Kontroverzní výstava Voayer byla zahájena v prostoru DUP39 v pražské Charvátově ulici tento čtvrtek a trvá do soboty. Když se konala loni v Bratislavě, během pouhých 12 hodin ji navštívilo na sedm stovek lidí. A ambice v Praze jsou ještě vyšší. Vstupné činí 669 korun a na prohlídku máte maximálně hodinu a půl.

 

Na reportáž z výstavy se můžete podívat zde:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Povaha podle tvaru poprsí: Zjistěte, jaký jste typ ženy!
Pozor na nevhodnou sexuální výchovu, říká lékař

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.8. | 07:12 Roman Skala
45
Vystava narusila byznys v Perlove ulici, protoze vetsina exponatu ted chybi na ...
19.8. | 19:43 pichav
-5
☝ TAK SAMCI !!!! VSICHNI SI TO UZIJTE !!!! AZ SE ZAVEDOU SATKY !!!! A KAZDA ...
21.8. | 09:25 Jan Kotlej
4
Náhlasit nevhodný komentář
Dobrý den vážení, tak je to tady zase,téma na diskuzi,když se svlékne žena je to prý umění a žena umělkyně, ale když muž tak je to uchyl a dobytek popřípadě i pedofil (s tím nesouhlasím). Jsem zvědav na váš názor,jinak hezkej den. jan Kotlej
21.8. | 09:22 Jan Kotlej
2
Náhlasit nevhodný komentář
Dobrý den vážení, tak je to tady zase téma na diskuzi,když se svlékne žena je to prý umění a žena umělkyně, ale když muž tak je to uchyl a dobytek popřípadě i pedofil (s tím nesouhlasím). Jsem zvědav na váš názor,jinak hezkej den. jan Kotlej
20.8. | 08:22 azylpraha10
2
Náhlasit nevhodný komentář
www.azyl-praha10.cz
20.8. | 07:42 fffff fffffffff
14
Náhlasit nevhodný komentář
A štětky si ještě myslí,že jsou součástí nějakého umění.
19.8. | 23:49 undatra
4
Náhlasit nevhodný komentář
Normální Sado Maso výstava a nezúčastnění platí za vstup plnou pecku .A jinde je Sádlo Maso (vepřové ) volné a kamenují účastníky zájezdu .
19.8. | 23:34 Milos Trasimi
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nevadí mi nahota ale dívat se svěšené kozy je pro me trestem a udesnym zazitkem..
19.8. | 23:32 Milos Trasimi
2
Náhlasit nevhodný komentář
Feministický podtext teto výstavy je vice než jasný a nejake kravy z Pussy Riot které si představují feminismus tak ze budou šířit nenávist vůči mužům a podrezavat krize s Ježíšem nebo piskakovat v chrámu tak ve vsi laskavosti at jsou do piici.
19.8. | 23:30 Milos Trasimi
2
Náhlasit nevhodný komentář
Spis bych dal pres hubu autorovi teto údajně výstavy za proklamovani a zboznovani ženského těla a premrstenost s jakou je výstava vedena.Mluví se o kulturnosti lidské civilizace ale já na zemském tele nevidím nic božského a dívám se na ženy s náležitým respektem.
19.8. | 21:57 Tomáš Jelínek
12
Náhlasit nevhodný komentář
Nejvíc ze všech darů života se mi líbí květiny a nahé ženy,nicméně ať nikdo nezaměňuje ukazování nahých žen za peníze, za umění!Nevadí mi to,ať se podívá za peníze kdo chce a komu to stačí,s uměním to nemá ale nic společného!!'
19.8. | 20:01 allanaldik
5
Náhlasit nevhodný komentář
ty co to poburuje tak at na to nechodi.