Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2016 13:27
Varování ČHMÚ

VÝSTRAHA: Česko zasype sníh! Ve středu napadne 5 až 10 cm

Zdroj: TV Nova

Česko během následujících 24 hodin zasype sníh. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před sněhovou pokrývkou, která platí už od dnešní noci. Sněžit by mělo na jihu a východě Čech i na Vysočině.

Výstraha ČHMÚ platí pro Středočeský, Jihočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj a Vysočinu. Podle předpovědí by mělo napadnout 5 až 10 centimetrů většinou mokrého sněhu. Středa bude zároveň nejchladnější den tohoto týdne, teploty se budou pohybovat kolem nuly.

 

Sněžit by mělo celý den, výstraha platí od ranních hodin až do večera. Postupně se ale bude oteplovat a sněžení se přesune do vyšších poloh. V noci na čtvrtek ještě teploty znovu klesnou pod nulu a může se tvořit náledí.

 

"Ze západního Středomoří bude postupovat k severu tlaková níže. S ní spojený frontální systém ovlivní srážkami v průběhu středy i naše území," uvedl ve zprávě ČHMÚ.

 

 

ČHMÚ také doporučuje před jakoukoliv cestou sledovat dopravní zpravodajství a jezdit opatrně. V horách budou potřeba i sněhové řetězy, naprostou nutností jsou zimní pneumatiky a další výbava. V případě mokrého sněhu hrozí i škody na lesním porostu a stromy spadané na silnici.
 

epa TN.cz