Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.7. 2017 22:07
varování meteorologů

Českem se valily prudké bouřky. Na Berounsku vítr lámal stromy

Zdroj: AKTU.cz

Prudké bouřky s lijáky a krupobitím opět procházely Českem. Výstraha meteorologů platí od neděle až do pondělního večera pro západní polovinu České republiky. Do východních Čech a na Moravu dorazily prudké bouřky s krupobitím v neděli odpoledne a výstraha platí až do úterního rána.

„Dnes 9. 7. a zítra 10. 7. se budou v teplém a vlhkém vzduchu nad naším územím vytvářet místní bouřky, které budou ojediněle provázeny přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny 30 až 50 mm, kroupami a nárazy větru do 25 m/s (90 km/h),“ varují meteorologové.

 

První bouřkové oblasti se začaly vytvářet v neděli dopoledne na jihu a západě Čech. V průběhu odpoledne začaly přecházet  v pásu od středních Čech přes Prahu až po Vysočinu.

 

V Mokropsech na Berounsku vítr v bouřce lámal stromy. Spadly i na železniční trať a poničily i zahrady a několik aut. Kvůli padlým stromům se zastavil provoz na trati Praha - Beroun.

 

 

 

Odpoledne se největší bouřková aktivita přesunula do Pardubického a Olomouckého kraje. I tady zaznamenali lidé výskyt krupobití.

 

Podle meteorologů ani v průběhu nocí nelze vyloučit výskyt ojedinělých bouřkových jader s vyšší intenzitou doprovodných jevů.

 

17

GALERIE: Bouřky 9.7.2017

Zdroj: Blitzortung

Páteční bouřky nad Českem

Hodnocení:

 

 

„Pravděpodobnost silných bouřek je pro dnešní den vyšší v oblasti jihozápadní poloviny území, v průběhu pondělního dopoledne a odpoledne se bouřková činnost rozšíří do ostatních regionů ČR. Bouřková činnost bude slábnout od západu v průběhu noci na úterý 11. 7., nejdříve v Čechách, k ránu i na Moravě a ve Slezsku,“ doplnili meteorologové ve výstražné informaci.

 

18

GALERIE: Bouřky a krupobití očima čtenářů

Zdroj: zpravy@nova.cz

Kroupy v Libišanech

Hodnocení:

 

Kvůli přetrvávajícímu suchu na jihu Moravy a na východě Vysočiny bude i v následujících dnech nadále přetrvávat riziko vzniku a šíření požárů. To bude podporováno výskytem tropických teplot, které budou zejména v pondělí 10.7 na většině území Jihomoravského kraje vystupovat na 31 °C až 33 °C. Riziko požárů pravděpodobně sníží předpokládané přeháňky a bouřky v průběhu pondělí a v noci na úterý.

 

Reportáž TV Nova můžete sledovat zde:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZOR: Myjete si obvykle ruce i při bouřce? Už nikdy to nedělejte!

VIDEO: Obáváte se bouřky? Tak si dejte pozor, aby se vám nestalo to, co tomuhle studentovi!

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.7. | 12:49 Radek Trnovec
10
Trasimi SE ZA SEBE STYDÍ SMAZAL SI VŠECHNY VIDEA NA YOUTUBE!!!!!!!!!! ;-)A JEHO ...
9.7. | 21:45 x x
-2
U nas v Dubaji takove starosti nemame:)))) krasne skoro furt
9.7. | 21:45 x x
-2
Náhlasit nevhodný komentář
U nas v Dubaji takove starosti nemame:)))) krasne skoro furt
9.7. | 20:08 jhena
0
Náhlasit nevhodný komentář
varují všechna varování při varování varují varovacím varováním varovným varováním
9.7. | 19:18 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Trnovec, bacha na tom serveru ke veš. Antivir se mi mohl zjevit.
9.7. | 17:02 Radek Trnovec
3
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi náš exot z tn.cz :-D ty videa smazal špatně :-D Stahujte dokuď to jde :-D Zde:http://autolovers.info/watch?v=gT7m9ct8PgU
9.7. | 16:13 bravo37
4
Náhlasit nevhodný komentář
to jsou pořád nějaký varování a u nás pršelo za 3 neděle špatně 20 minut....varujou jižní čechy a ono leje v Praze....maji v tom totální hokej
9.7. | 14:16 jkazatel
6
Náhlasit nevhodný komentář
A bude to naše česká voda, co bude padat ve formě deště ?? Nebo i tu už tady prodali ?? A nechtějí zavádět poplatky za to že na nás prší ?? Nebo že ta voda teče do kanálu ??
9.7. | 13:53 attack1939
1
Náhlasit nevhodný komentář
Tak koukám a nestačím se divit, o čem tu kecáte, blbci, když je jiné téma. A nyní k počasí: budou padat i vejce a nejen kroupy.
9.7. | 12:49 Radek Trnovec
10
Náhlasit nevhodný komentář
Trasimi SE ZA SEBE STYDÍ SMAZAL SI VŠECHNY VIDEA NA YOUTUBE!!!!!!!!!! ;-)A JEHO NENÁVIST K ČECHŮM PRAMENÍ Z TOHO,PROTOŽE NEDOSTAL ZADARMO BYT A MUSÍ BYDLET NA UBYTOVNĚ!!!!!!
9.7. | 12:49 roko-lanek
2
Náhlasit nevhodný komentář
To je stejně jedno.Česka republika je rozkradena cizakama.Už nam tady nic nepatři.A kdo za to může?Ožrala a netahlo Havel.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme