Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.2. 2016 11:22
Varování ČHMÚ

VÝSTRAHA: Do Česka se vrací zima! Napadne až 20 cm sněhu

Zdroj: TV Nova

Česko během pondělí a úterý znovu zasype sníh. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před sněhovou pokrývkou, napadne až 20 centimetrů mokrého sněhu. V pondělí bude hustě sněžit v Čechách, v úterý se srážky přesunou i na Moravu.

Silné sněžení zasáhne na začátku týdne hlavně Čechy. Sněžit by mělo v Praze a Středočeském kraj, sníh ale zasype také kraj Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký a Pardubický. Výstraha ČHMÚ platí od pondělního poledne.

 

V pondělí dopoledne by mělo nejdříve hustě pršet a sněžit jen ve vyšších polohách. Odpoledne a večer ale bude ve všech polohách déšť přecházet ve sněžení. Sněžit by mělo i v noci na úterý a v úterý dopoledne.

 

V Čechách napadne 5 až 15 centimetrů sněhu, v některých oblastech bude pokrývka i 20centimetrová. Nejhustěji by mělo sněžit v pondělí odpoledne a večer, s intenzitou přes 3 centimetry za hodinu.

 

 

Sníh bude mokrý a těžký, může způsobit komplikace v dopravě. Může dojít k lámání větví a padání stromů, sníh na silnici může způsobit kalamitní situaci. ČHMÚ proto vyzývá řidiče k opatrnosti. Meteorologové doporučují sledovat dopravní zpravodajství a nezapomenout na zimní výbavu.

 

V úterý odpoledne bude sněžit i na Moravě, výstrahu proto bude ČHMÚ ještě zpřesňovat. Sněžit by podle předpovědi mělo i ve zbytku týdne, a to v polohách nad 400 metrů. O víkendu budou srážky přecházet ve sníh s deštěm a postupně ustávat.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Sněhová kalamita v Rusku. Po bouři zmizely celé domy!

NEUVĚŘITELNÁ GALERIE: V USA řádí rekordní mrazy a mění auta v ledové sochy

epa TN.cz