Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.2. 2016 11:22
Varování ČHMÚ

VÝSTRAHA: Do Česka se vrací zima! Napadne až 20 cm sněhu

Zdroj: TV Nova

Česko během pondělí a úterý znovu zasype sníh. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před sněhovou pokrývkou, napadne až 20 centimetrů mokrého sněhu. V pondělí bude hustě sněžit v Čechách, v úterý se srážky přesunou i na Moravu.

Silné sněžení zasáhne na začátku týdne hlavně Čechy. Sněžit by mělo v Praze a Středočeském kraj, sníh ale zasype také kraj Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Královéhradecký, Liberecký a Pardubický. Výstraha ČHMÚ platí od pondělního poledne.

 

V pondělí dopoledne by mělo nejdříve hustě pršet a sněžit jen ve vyšších polohách. Odpoledne a večer ale bude ve všech polohách déšť přecházet ve sněžení. Sněžit by mělo i v noci na úterý a v úterý dopoledne.

 

V Čechách napadne 5 až 15 centimetrů sněhu, v některých oblastech bude pokrývka i 20centimetrová. Nejhustěji by mělo sněžit v pondělí odpoledne a večer, s intenzitou přes 3 centimetry za hodinu.

 

 

Sníh bude mokrý a těžký, může způsobit komplikace v dopravě. Může dojít k lámání větví a padání stromů, sníh na silnici může způsobit kalamitní situaci. ČHMÚ proto vyzývá řidiče k opatrnosti. Meteorologové doporučují sledovat dopravní zpravodajství a nezapomenout na zimní výbavu.

 

V úterý odpoledne bude sněžit i na Moravě, výstrahu proto bude ČHMÚ ještě zpřesňovat. Sněžit by podle předpovědi mělo i ve zbytku týdne, a to v polohách nad 400 metrů. O víkendu budou srážky přecházet ve sníh s deštěm a postupně ustávat.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Sněhová kalamita v Rusku. Po bouři zmizely celé domy!

NEUVĚŘITELNÁ GALERIE: V USA řádí rekordní mrazy a mění auta v ledové sochy

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

28.2. | 15:03 kacipavel
12
Vážení ..kde jste vzali snímek …sníh je už na hranicích republiky , když se ...
28.2. | 17:23 Miroslav Laptopický
-2
To je celý pěkná ptákovina. Na www.yr.no pišou, že zejtra bude v Praze ...
28.2. | 19:28 stupurak10
0
Náhlasit nevhodný komentář
Předpovídejte jak bylo to vám vyjde na 100%
28.2. | 17:23 Miroslav Laptopický
-2
Náhlasit nevhodný komentář
To je celý pěkná ptákovina. Na www.yr.no pišou, že zejtra bude v Praze maximálně 7,4 mm, zdůrazňuju milimetrů sněhu, a to eště až večer mezi šestou a půlnocí.
28.2. | 16:24 Miloš Tichý
3
Náhlasit nevhodný komentář
Hm, a nebude li pršet, nezmoknem...Asi si chytnu u rybníkua rosničku, ta bude předpovídat přesněji,:D
28.2. | 15:44 Vojta Také
3
Náhlasit nevhodný komentář
Na to zasypání jsem taky zvědavá. Asi to bude jako vždycky. Na horách sníh, jinde déšť. Ve středu budeme moudřejší.
28.2. | 15:03 kacipavel
12
Náhlasit nevhodný komentář
Vážení ..kde jste vzali snímek …sníh je už na hranicích republiky , když se člověk koukne na :: http://www.in-pocasi.cz/radarove-snimky/ nikde ani stopa ..že by mělo v nejbližší době sněžit !!!