Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.11. 2017 13:46
varování meteorologů

VÝSTRAHA: Do Česka se žene vydatné sněžení, napadne i 20 cm

Zdroj: TV Nova

Moravu a Slezsko ve čtvrtek zasype sníh. Napadnout může více než 10 centimetrů, v Beskydech pak bude pokrývka dokonce až 20centimetrová. Před novou sněhovou nadílkou dokonce vydali meteorologové výstrahu.

Vydatné sněžení očekávají meteorologové v noci a během celého zítřka na Moravě a ve Slezsku. Výstraha před novou sněhovou pokrývkou platí od středeční půlnoci do čtvrteční 22. hodiny. Na pozoru by se měli mít ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Na jižní Moravě platí výstraha pro okresy Hodonín a Vyškov.

 

"Východ našeho území ovlivní tlaková níže na zvlněném frontálním rozhraní, která bude postupovat ze severního Jadranu přes Slovensko dále k severu," vysvětlují meteorologové. Na východě Moravy a ve Slezsku během čtvrtka napadne 5 až 12 centimetrů, v Beskydech 10 až 20 centimetrů sněhu.

 

"Nejintenzivnější sněžení bude v ranních a dopoledních hodinách, ve Slezsku až v odpoledních hodinách," upozorňuje Český hydrometeorologický ústav.

 

 

Odborníci doporučují sledovat při cestování dopravní zpravodajství a přizpůsobit jízdu stavu silnice. Měli byste mít zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Pokud se chystáte na hory, dbejte pokynů horské služby.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO: Fotograf zachytil unikátní bílou duhu a lidé žasli! Jak se to mohlo stát?

HIT INTERNETU: Nejostudnější procházka všech dob: Žena nahá od pasu dolů se brodila sněhovou vánicí

mom TN.cz