Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.12. 2017 21:53
Varování meteorologů

VÝSTRAHA: Do Česka dorazila vichřice, řidiče potrápí i ledovka!

Náledí
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto

Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou a silným větrem. Zatímco náledí potrápí hlavně řidiče v Čechách, foukat bude znovu na východě Moravy. Varování platí na středeční noc.

Ledovka se bude tvořit v noci na čtvrtek v Karlovarském a Plzeňském kraji. Nízký stupeň nebezpečí platí od středečních 21:00 do čtvrtečního rána. Od půlnoci pak meteorologové varují před náledím obyvatele Jihočeského, Pardubického, Jihomoravského, olomouckého, Moravskoslezského kraje a Vysočiny.

 

Podle odborníků bude v noci na čtvrtek přibývat oblačnosti, mělo by sněžit i v nížinách. Sněžení ale postupně přejde v déšť, místy mrznoucí. V noci klesnou teploty k minus dvěma stupňům, proto hrozí, že se vytvoří ledovka.

 

Při postupu okluzní fronty bude také zesilovat vítr. V nárazech může dosáhnout až rychlosti 110 km/h, na horách dokonce 125 km/h. Výstraha před silným větrem platí pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj od půlnoci do čtvrtečního poledne.

 

 

Meteorologové doporučují sledovat dopravní zpravodajství a kvůli ledovce dbít na silnicích zvýšené opatrnosti. Lidé ohrožení silným větrem by měli zajistit okna i dveře a upevnit volně uložené předměty. Na horách se raději nevydávejte na dlouhé túry.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak bezpečně chodit na ledovce a předejít tak pádu
Řádila vichřice i u vás? Tohle si připravte pro pojišťovnu

epa TN.cz
Reklama