Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2016 21:40
pozor PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

VÝSTRAHA: Napadne skoro půl metru sněhu, vichr naruší dopravu

Zdroj: TV Nova

Meteorologové vydali novou výstrahu. Kromě varování před silným větrem teď platí výstraha i kvůli nové sněhové pokrývce. V platnosti je pro Královéhradecký, Moravskoslezský, Jihomoravský, Olomoucký, Pardubický a Zlínský kraj.

Výstraha před sněhem platí od úterního poledne do půlnoci ze středy na čtvrtek. Sníh v kombinaci se silným větrem může výrazně zkomplikovat dopravu na silnicích.

 

 

Od úterního poledne může v Krkonoších, Orlických horách, Jeseníkách a v Beskydech v polohách nad 1000 metrů nad mořem vítr v nárazech místy dosahovat rychlosti 110 až 125 km/h. Od úterního večera ve středních a nižších polohách východní poloviny Moravy a ve Slezsku může silný vítr v nárazech místy dosahovat 70 až 90 km/h. Po půlnoci na středu bude vítr od západu zvolna slábnout, píší meteorologové v předpovědi.

 

"Ve středu nad ránem budou v oblasti Beskyd, Javorníků a Bílých Karpat přecházet dešťové srážky ve sněhové, nejprve v nejvyšších polohách, postupně, během rána a dopoledne, i ve středních polohách. Očekáváme, že v polohách nad 600 metrů nad mořem může do půlnoci na čtvrtek napadnout 15 až 40 cm sněhu," předpovídají na svém webu meteorologové ČHMÚ.

 

 

Horská služba v souvislosti s předpovědí počasí varuje turisty před horskými túrami. Radí, aby se lidé drželi pokynů Horské služby a rozhodně se nevydávali na hřebenové túry. Řidiči by měli mít zimní pneumatiky, při cestách na hory pak sněhové řetězy. Meteorologové vyzývají řidiče, aby jezdili pomalu a maximálně opatrně - silné poryvy větru mohou auto učinit zcela neovladatelným.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na mráz a sníh: Jak chránit vaše čtyřnohé miláčky

Pozor na namrzlé chodníky! Pět rad, jak předejít úrazům

ANKETA: Ideální jarňáky - na sněhu, nebo v jarních teplotách?

Zima a mráz: Víš, jak ti škodí a čím tvé tělo nejvíc trpí?  

Proč bude letos rekordní zima? Meteorologové předpovídají velké mrazy

Nejúžasnější fotka všech dob vznikla náhodou. Neuvěříte, jak vznikl magický ledový efekt

hru TN.cz