Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.12. 2017 11:40
nepříznivé podmínky

VÝSTRAHA: Pozor na sněhové jazyky, varují meteorologové

Sněhové jazyky
Zdroj: Profimedia

Meteorologové vydali v neděli před polednem výstrahu před sněhovými jazyky, řidiči by si měli dávat pozor zejména od večerních hodin, kdy by mělo začít v České republice sněžit. Výstraha je platná pro většinu výše položených oblastí v Čechách.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vyhlásil výstrahu před sněhovými jazyky. Výstraha začne platit od nedělní 23. hodiny a je platná až do úterního poledne. Je velice pravděpodobné, že ji budou meteorologové postupně upřesňovat.

 

Varování bylo vydáno pro Jihočeský, Karlovarský, Královéhradecký, Plzeňský, Ústecký kraj a Kraj Vysočinu.

 

Podle ČHMÚ se sice v neděli přes den bude oblačnost protrhávat, k večeru se ale opět zatáhne a v závěru dne by mělo sněžit. Srážky a sněžení se budou přesouvat od severozápadu republiky. Na horách bude sněžení četnější.

 

I v pondělí by mělo na většině území mírně sněžit, postupem dne ale bude nad nulou a v nižších polohách tak přejde sníh ve srážky smíšené. Sněžení bude s výjimkou jihozápadu a západu Čech ubývat.

 

 

Na horách by ale i přes oteplení mělo stále sněžit, ČHMÚ předpokládá, že se v pondělí ve vyšších polohách budou tvořit sněhové jazyky a navíc závěje. Řidiči by tak měli dbát zvýšené opatrnosti. Situaci bude navíc zhoršovat silný vítr, který bude mít v nárazech rychlost až 15 metrů za sekundu.

klma TN.cz
Reklama