Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.5. 2017 21:47
galerie předpověď počasí

Silné bouřky a kroupy trápily ČR! Kde ještě zaprší? MAPY DEŠTĚ

Zdroj: TV Nova

Meteorologové v pátek zpřísnili výstrahu vydanou v 16 hodin a varovali před velmi silnými bouřkami. Bouřky z Bavorska dorazily na západ Čech, nejhorší situace byla v Karlovarském a Plzeňském kraji.

O víkendu nás čeká výraznější zhoršení dosud slunného až letního počasí. S tím souvisí i varování meteorologů před silnými bouřkami. Za dosavadní vysoké teploty můžeme děkovat přílivu teplého vzduchu z jihu. To se ale změní a nad Česko začne proudit zvlněná studená fronta. Čekají nás nejen silné bouřky a zatažená obloha, ale i propad teplot.

 

Výstraha, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), vešla v platnost v pátek v 16 hodin a meteorologové ji naplánovali do dvou hodin v noci na sobotu. Večer výstrahu zpřísnili pro Plzeňský a Karlovarský kraj.

 

14

GALERIE: Bouřky a kroupy v ČR

Zdroj: zpravy@nova.cz

Kroupy v Postřekově - 1

Fotografie zaslal pan Jiří Anderle. Děkujeme!

Hodnocení:

 

Dorazily bouřky i k vám? Posílejte nám své fotografie a videa na zpravy@nova.cz. Děkujeme!

 

"Z Bavorska postupuje směrem k severu na naše území velmi silné bouřka, ve které se vyskytuje krupobití, s kroupami o velikosti až 3 cm. Bouřka zasáhne okresy Domažlice a Tachov a při svém postupu k severu postihne i okresy v Karlovarském kraji," varoval večer ČHMÚ.


Snímek z radaru (čas 21:20)

Snímek z radaru 21:30
Zdroj: Meteopress

 

Současně se v Karlovarském a Plzeňském kraji vytvářely další silné bouřky, které někde byly provázené i krupobitím, nárazy větru a přívalovým deštěm. Intenzita bouřek se v průběhu nočních hodin snižovala.
 

Výstraha varující před silnými bouřkami byla platná i pro kraje Jihočeský, Středočeský a Ústecký.

 

 

Předpověď na noc a sobotu

Počasí v noci (22-07):

Zpočátku skoro jasno až polojasno, od západu oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, v Čechách zpočátku ojediněle bouřky, ojediněle s kroupami, nárazy větru a přívalovým deštěm. Na Moravě a ve Slezsku srážky jen ojediněle. Nejnižší teploty 16 až 12 °C, na západě kolem 10 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jihovýchodní vítr. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.

 

13

GALERIE: Mapa srážek

Zdroj: ČHMÚ

Mapa srážek na víkend - 1

Hodnocení:

 

Počasí přes den (07-24):

Oblačno až zataženo, místy přeháňky, na východě území ojediněle bouřky. V Čechách postupně srážky ojediněle. Na východě a jihovýchodě Moravy později srážky četnější. Nejvyšší teploty 14 až 18 °C, na Moravě a ve Slezsku 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

 

Předpověď na neděli (00-24):

Zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na východě srážky četnější. Během dne od západu ubývání oblačnosti a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

 

 

Předpověď na pondělí (00-24):

Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

 

Předpověď na úterý (00-24):

Polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti, místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

 

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Oblačno až zataženo, zpočátku na většině území, postupně místy déšť nebo přeháňky. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty ve středu 14 až 10 °C, postupně 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C, na Moravě a ve Slezsku zpočátku 21 až 25 °C.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Letní bouřky ohrožují srdce

Bojíte se bouřky? 5 tipů, jak si ji užít

Žena před rokem porodila po zasažení bleskem. Holčička má stále vlasy nabité elektřinou!

tn.cz / gar
Reklama