Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.5. 2017 21:47
galerie předpověď počasí

Silné bouřky a kroupy trápily ČR! Kde ještě zaprší? MAPY DEŠTĚ

Zdroj: TV Nova

Meteorologové v pátek zpřísnili výstrahu vydanou v 16 hodin a varovali před velmi silnými bouřkami. Bouřky z Bavorska dorazily na západ Čech, nejhorší situace byla v Karlovarském a Plzeňském kraji.

O víkendu nás čeká výraznější zhoršení dosud slunného až letního počasí. S tím souvisí i varování meteorologů před silnými bouřkami. Za dosavadní vysoké teploty můžeme děkovat přílivu teplého vzduchu z jihu. To se ale změní a nad Česko začne proudit zvlněná studená fronta. Čekají nás nejen silné bouřky a zatažená obloha, ale i propad teplot.

 

Výstraha, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), vešla v platnost v pátek v 16 hodin a meteorologové ji naplánovali do dvou hodin v noci na sobotu. Večer výstrahu zpřísnili pro Plzeňský a Karlovarský kraj.

 

14

GALERIE: Bouřky a kroupy v ČR

Zdroj: zpravy@nova.cz

Kroupy v Postřekově - 1

Fotografie zaslal pan Jiří Anderle. Děkujeme!

Hodnocení:

 

Dorazily bouřky i k vám? Posílejte nám své fotografie a videa na zpravy@nova.cz. Děkujeme!

 

"Z Bavorska postupuje směrem k severu na naše území velmi silné bouřka, ve které se vyskytuje krupobití, s kroupami o velikosti až 3 cm. Bouřka zasáhne okresy Domažlice a Tachov a při svém postupu k severu postihne i okresy v Karlovarském kraji," varoval večer ČHMÚ.


Snímek z radaru (čas 21:20)

Snímek z radaru 21:30
Zdroj: Meteopress

 

Současně se v Karlovarském a Plzeňském kraji vytvářely další silné bouřky, které někde byly provázené i krupobitím, nárazy větru a přívalovým deštěm. Intenzita bouřek se v průběhu nočních hodin snižovala.
 

Výstraha varující před silnými bouřkami byla platná i pro kraje Jihočeský, Středočeský a Ústecký.

 

 

Předpověď na noc a sobotu

Počasí v noci (22-07):

Zpočátku skoro jasno až polojasno, od západu oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, v Čechách zpočátku ojediněle bouřky, ojediněle s kroupami, nárazy větru a přívalovým deštěm. Na Moravě a ve Slezsku srážky jen ojediněle. Nejnižší teploty 16 až 12 °C, na západě kolem 10 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Ve východních Čechách, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jihovýchodní vítr. Vítr v bouřkách přechodně zesílí.

 

13

GALERIE: Mapa srážek

Zdroj: ČHMÚ

Mapa srážek na víkend - 1

Hodnocení:

 

Počasí přes den (07-24):

Oblačno až zataženo, místy přeháňky, na východě území ojediněle bouřky. V Čechách postupně srážky ojediněle. Na východě a jihovýchodě Moravy později srážky četnější. Nejvyšší teploty 14 až 18 °C, na Moravě a ve Slezsku 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

 

Předpověď na neděli (00-24):

Zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na východě srážky četnější. Během dne od západu ubývání oblačnosti a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.

 

 

Předpověď na pondělí (00-24):

Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

 

Předpověď na úterý (00-24):

Polojasno, postupně od západu přibývání oblačnosti, místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

 

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Oblačno až zataženo, zpočátku na většině území, postupně místy déšť nebo přeháňky. Ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty ve středu 14 až 10 °C, postupně 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C, na Moravě a ve Slezsku zpočátku 21 až 25 °C.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Letní bouřky ohrožují srdce

Bojíte se bouřky? 5 tipů, jak si ji užít

Žena před rokem porodila po zasažení bleskem. Holčička má stále vlasy nabité elektřinou!

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.5. | 13:12 Miroslav Hanko
12
Zase všechno vyžere západ a tady ani nekápne.Svinskej puchejř už tady od ...
19.5. | 12:31 stupurak10
-3
CO TO JE DVA DNY PĚKNĚ A ZASE NIC!!!!!!!!!!!!!!!SLUNKO UŽ NEMŮŽE
20.5. | 05:13 jaroslav fojtík
0
Náhlasit nevhodný komentář
Obrovsky kroupy:-):-):-) Debilnost tehto stranek denne prekracuji nove hranice!
19.5. | 22:39 rexrothak
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mám sobotu ,nedělu ryby,tak ty bouřky moc nehroďte.
19.5. | 22:33 jkazatel
0
Náhlasit nevhodný komentář
Přijdou silné občanské bouře. Už brzy. Blesky, hromy. Bylo by dobré mít svůj hromosvod.
19.5. | 22:30 pichav
-2
Náhlasit nevhodný komentář
☝ DOUFEJME ZE BUDE ZIMA CELE LETO !!!! KDO CHCE LETO !!! MUZE SI HO JIT VYCENICHAT !!!! MUZETE PRECE CESTOVAT PO CELEM SVETE !!!! TAK CO VAM BRANI !!!! NAM TU NECHCET ZIMU !!! DIK !!!! FIK ☝
19.5. | 13:12 Miroslav Hanko
12
Náhlasit nevhodný komentář
Zase všechno vyžere západ a tady ani nekápne.Svinskej puchejř už tady od pondělí pere a pere a do toho hnusnej vítr a sucho je na světě.Zajebaný počas.
19.5. | 12:31 stupurak10
-3
Náhlasit nevhodný komentář
CO TO JE DVA DNY PĚKNĚ A ZASE NIC!!!!!!!!!!!!!!!SLUNKO UŽ NEMŮŽE
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme