Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 8. 2017
kuriózní záchrana

Vystrašený pejsek uvízl v kanále. Zachránili ho až díky klobáse

Psa zachránili pomocí klobásy
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Pejska dostali hasiči z kanalizace také díky klobáse

Pejskovi, který uvízl v kanalizaci, pomáhali na svobodu hasiči ve Valašských Kloboukách. Pes byl ale hodně vystrašený, a záchrana tak nebyla vůbec jednoduchá. Hasiči ale vymysleli lest!

"O pomoc při záchraně psa, který zůstal uvězněn v kanalizačním potrubí u komunikace, byli profesionální hasiči požádáni před půl čtvrtou odpoledne," uvedl mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.

Reklama

 

Po příjezdu na místo museli hasiči sestoupit do asi tři metry hluboké kanalizační vpusti a pak pokračovat několik dalších metrů odpadovým potrubím až k místu, kde se ve vodě krčil vystrašený pejsek. Hasičů se ale zalekl a dal se na útěk, proto museli změnit taktiku.

 

Nejprve zachraňovanému odřízli cestu dále do kanalizace a pak použili připravenou tajnou zbraň. "Tajnou zbraní byla domácí klobáska, kterou hasičům dala jedna z místních obyvatelek," vysvětlil mluvčí.

 

 

Teprve díky ní se podařilo zvíře zklidnit a odchytit. Pak už stačilo pejska z kanalizace vynést a předat strážníkům, kteří se pustili do hledání majitele. "Záchrana psů není ve službě hasičů nijak ojedinělá, ale odchyt pomocí uzeniny v našem kraji asi nepamatujeme," zakončil Netopil.
 

mom TN.cz
Reklama