Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.10. 2017 10:55
předpověď počasí

Vytáhněte deštníky a kabáty, v pondělí by mohlo dokonce sněžit

Počasí na podzim
Zdroj: Profimedia

Čeká nás deštivý víkend, v sobotu by ještě někde mohlo vysvitnout slunce, na neděli ale meteorologové slibují zataženou oblohu a déšť. Díky prudkému ochlazení by se v pondělí ve vyšších polohách mohl objevit i sníh.

Po babím létě přichází prudké ochlazení a teploty budou i nadále klesat. V sobotu nás podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) čeká převážně oblačná až zatažená obloha, přechodně by mohlo být polojasno.

 

Přes den se budou teploty pohybovat kolem 14 až 18 °C, ve vyšších polohách bude kolem 10 °C. Ráno na jihovýchodě republiky se může objevit déšť nebo přeháňky, k večeru by se pak srážky měly přesunout na západ.

 

V noci na neděli klesne teplota k 11 až 7 °C, přes den pak vystoupá jen k 10 až 14 °C. Přes den slibuje ČHMÚ zataženou oblohu s deštěm, od západu se pak budou přeháňky objevovat jen ojediněle. Během neděle přejde přes naše studená fronta, po které k nám začne proudit chladný a vlhký vzduch.

 

Ani pondělní den nepřinese přílišnou změnu, na většině našeho území bude oblačno až zataženo, ojediněle se budou objevovat přeháňky nebo občasný déšť. Ve vyšších polohách nad 1200 metrů by se pak mohly objevovat srážky smíšené nebo bude dokonce sněžit.

 

 

Teploty v noci na pondělí poklesnou k 8 až 4 °C, přes den se pak budou pohybovat kolem 8 až 12 °C.

 

Od úterý by se pak mělo začít postupně velmi mírně oteplovat, na velkou část týdne ČHMÚ předpovídá většinou oblačnou nebo polojasnou oblohu.

 

Reportáž TV Nova:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Moderátorka Počasí to na pódiu neskutečně rozjela. Svým zpěvem ohromila diváky!

MAGIE JE TU: Sledujte dnes noční oblohu. Čeká nás vesmírné divadlo! Co uvidíte?

 

klma TN.cz