Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.5. 2017 09:02
týdenní předpověď

Vytáhněte deštníky! Týden sice proprší, teploty ale budou vysoko

Déšť - 2
Zdroj: Thinkstockphotos

Počasí v Česku by se konečně mělo začít umoudřovat. Ještě v pátek sice budeme potřebovat deštníky, postupně by ale mělo začít srážek ubývat a prodloužený víkend se ponese ve znamení vyšších teplot. Sněžit už by mělo jen v polohách na 1100 metrů.

Teploty se budou v následujících dnech pohybovat kolem příjemných 17 stupňů. Musíme se ale připravit na to, že konec pracovního týdne proprší. Na horách bude ve středu a ve čtvrtek převážně sněžit, a to kvůli výraznému ochlazení způsobenému severozápadním prouděním. Nejvíc bude pršet v Jeseníkách a na Šumavě.

 

Ještě v pátek bude pršet na většině území. "Postupně by srážek mělo začít v sobotu ubývat, v neděli dokonce očekáváme slunečné počasí, od severu se sem začne nasouvat oblast vysokého tlaku vzduchu, deštníky nechte doma. Už v pondělí se ale bude do střední Evropy nasouvat další frontální systém od západu," říká Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 

Ve středu bude polojasno. Během dne přibývání oblačnosti, postupně místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší teploty 15 až 19 °C. Mírný severovýchodní vítr.

 

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, déšť nebo přeháňky. Noční teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 13 až 17 °C. Slabý proměnlivý vítr.

 

V pátek bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, večer ustávání srážek. Noční teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 13 až 17 °C. Mírný severozápadní vítr.

 

 

V sobotu bude oblačno až polojasno, občas přeháňky. Noční teploty 8 až 4 °C. Denní teploty 13 až 17 °C. Slabý severozápadní vítr.

 

V neděli bude oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Noční teploty 9 až 5 °C. Denní teploty13 až 17 °C. Mírný severozápadní vítr.

 

V pondělí bude oblačno až polojasno, místy s přeháňkami. Noční teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 9 až 13 °C. Mírný severovýchodní vítr.


Podívejte se na ranní předpověď počasí:

mom TN.cz