Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 2. 2018
Jméno pro holčičku

Výzkum odhalil nejoblíbenější jméno! Tohle vede napříč světem

Miminka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Výzkumníci zveřejnili nejoblíbenější dětská jména napříč světem. Ve většině srovnávaných států vede Sofie a další její obměny. Chlapecká jména jsou poměrně specifická pro každý stát.

Sofie, Sophia, Safiyah. Právě tato jména dávají lidé po celém světě svým holčičkám nejčastěji. Podle průzkumu, o kterém informoval portál Daily Mail, byla v roce 2016 Sofie nejoblíbenějším jménem pro novorozence hned v osmi zemích.

 

Na první místo se dostala v Mexiku, Rusku, Chile, Estonsku, Argentině, Itálii, Švýcarsku i na Slovensku. Také v Česku se Sofie postupně "škrábe" v žebříčku nahoru - z posledních údajů vyplývá, že už je 7. nejčastěji udělovaným jménem u holčiček.

 

Vysoko na seznamu se podle stránky babynamewizard.com drží Olivia, následuje Emma a Mia. I tato jména získávají na popularitě také v České republice. Jméno Mia dali své dceři třeba i Agáta a Jakub Prachařovi.

 

 

Ve chlapeckých jménech žádný jasný vítěz není. V arabském světě je nejrozšířenějším jménem Mohammed. V severní Americe a části Evropy se zase častěji objevují variace Lukáše (Lucas, Luke) či Jakuba (Jacob, Jákob).

epa TN.cz
Reklama