Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 5. 2017
Rodinné vazby

Vzácné svědectví. Synovec Hitlera musel před strýcem utéct!

Synovec Adolfa Hitlera William Patrick Hitler na fotografii z roku 1937
Zdroj: Profimedia

Proč nenávidím svého strýce. To je titulek velmi vzácného článku, který dva měsíce před vypuknutím druhé světové války vydal časopis Look. Autorem textu je William Patrick Hitler, synovec vůdce Třetí říše.

Nyní se vzácné vydání časopisu s unikátní reportáží objevilo k prodeji. Sběratelé se o časopis nejspíš poperou, mnohem zajímavější je ovšem obsah zmíněného textu.


William Patrick Hitler je synem Vůdcova bratra Aloise, narodil se v anglickém Liverpoolu a pro magazín Look napsal šestistránkovou sondu o životě svého mocného strýce.
 

V textu popisuje Hitlerův život na horském sídle v Berchtesgadenu, kde se říšský kancléř prý rád procházel a práskal při tom bičem. A také tu často a rád hostil krásné ženy.William se na horské sídlo poprvé dostal v roce 1936 a strýce tu zastihl v zahradě. "Právě bavil několik krásných žen u čaje. Když uviděl mě a mé přátele, vydal se k nám s bičem v ruce. Jak jím práskal, odletovaly květy," píše v článku mladý Hitler.


Vzápětí podle britského Daily Mailu Adolf Williama varoval, aby už nikdy nezmiňoval, že jsou příbuzní. Pak se za dalšího práskání bičem vrátil k dámám.


Bratři Alois a Adolf si prý v té době byli blízcí a William vzpomínal, jak při jedné příležitosti měli dorty se šlehačkou. Strýc prý mladíka úplně uhranul svou energií a zženštilými gesty. Zapamatoval si, že říšský kancléř měl na kabátu lupy.


Williamův otec Alois se s jeho matkou seznámil, když pracoval v Dublinu jako číšník. Po svatbě se pár přestěhoval do Liverpoolu, kde se William v roce 1911 narodil.Když se Adolf Hitler dostal k moci, byl pro vyrůstajícího Williama život s příjmením Hitler stále složitější. Proto mladík odcestoval za prací do Německa. 


Později pak strýci napsal dopis, v němž požadoval lepší místo, což vedlo k obviněním, že se snaží mocného příbuzného vydírat. Do dopisu prý napsal, že prozradí, že Vůdcův dědeček z otcovy strany byl židovský obchodník.V roce 1939 musel William z Německa prchnout, následně i s matkou emigroval do Spojených států, aby se dostal z dosahu svého diktátorského strýce. Později bojoval jako mariňák ve válce v Pacifiku.


Krátce po válce si Wiiliam Patrick Hitler změnil jméno, aby mohl žít v klidu. Oženil se, měl několik dětí. Zemřel ve státě New York v roce 1987.

pez TN.cz