Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 7. 2017
Litují dodnes

"Vždy si to budu vyčítat!" Princové popsali poslední hovor s Dianou

Princové Harry a William telefonují
Zdroj: Profimedia
Princové Harry a William promluvili o posledním telefonátu s matkou (ilustrační foto)

Princové William a Harry promluvili o poslední chvíli, kdy slyšeli hlas své matky. Princezna Diana jim zavolala chvíli před smrtí, synové si ale zrovna hráli s kamarády, a tak chtěli rychle zavěsit. Teď si to prý budou do konce života vyčítat.

William s Harrym prý spolu o Dianě jako matce nemluvili od její smrti v roce 1997. Často ji zmiňovali, nikdy si ale nepovídali o její tragické smrti a o tom, jak moc jim chybí. Teď se o své mamince rozpovídali v dokumentu britské televize ITV.

 

Princové mimo jiné zmínili, jak jim Diana naposledy volala jen několik hodin před osudnou nehodou. Telefonátu budou litovat do konce života. Hráli si totiž s bratrancem Peterem Phillipsem a sestřenkou Zarou a dobře se bavili, proto chtěli rychle zavěsit.

 

"Myslím, že Harry i já jsme měli hrozně naspěch, chtěli jsme co nejrychleji říct 'ahoj' a 'uvidíme se později' a 'už musíme jít'. Kdybych věděl, co se stane, neodbyl bych ji tolik. Ten telefonát mi v mysli hodně utkvěl," svěřil se William podle portálu Daily Mail.

 

Pak přišla řada na Harryho, kterého William zavolal s tím, že volá maminka. "Zvedl jsem telefon a byla to ona, volala z Paříže. Kdybych věděl, že se svou matkou mluvím naposledy, řekl bych jí tolik věcí... Dívat se na to zpátky je hrozně těžké. Budu se s tím vyrovnávat do konce života," vyprávěl Harry.

 

 

V dokumentu oba princové mluví také o tom, jak těžké bylo vyrůstat bez matky. "Bylo to, jako by náš dům postihlo zemětřesení. Vaše mysl je najednou rozdělená a chvilku trvá, než to vstřebáte. Ztratit někoho blízkého je zničující," říká William, kterému v době, kdy zemřela Diana, bylo 15 let.

 

O tři roky mladší Harry se zase svěřil, že mu připadalo "normální" nemít matku, když dospíval. Kvůli její smrti prý plakal jen dvakrát, poté si na její nepřítomnost musel zvyknout. "Nikdy jsem nechápal, že lidé, kteří moji matku nikdy nepotkali, brečeli a ukazovali víc emocí, než já," dodal princ.

 

Dokument, jehož součástí je i rozhovor s princi, se jmenuje Diana, naše matka: Její život a odkaz. Britská stanice ITV pořad odvysílá v pondělí ve 21:00 místního času. Na část rozhovoru se ale můžete podívat už teď:

epa TN.cz