Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.2. 2016 17:01
uprchlické kvóty

Vzkaz pro EU: Češi, Slováci, Poláci a Maďaři se nenechají vydírat!

Zdroj: TV Nova

Mluvčí maďarské vlády dnes obvinil italského premiéra Mattea Renziho z vydírání zemí visegrádské skupiny (V4). Reagoval tak na to, že Renzi na summitu EU v Bruselu zopakoval hrozbu vůči zemím ze střední a východní Evropy, kterým prý v případě malé kooperace v migračních otázkách hrozí omezení čerpání prostředků z evropských fondů.

Mluvčí Zoltán Kovács zpravodajskému kanálu M1 řekl, že V4, kterou tvoří vedle Maďarska Česko, Slovensko a Polsko, stojí pevně na svém odmítavém stanovisku vůči povinným kvótám, na jejichž základě by se mezi členské státy Evropské unie rozdělovali migranti. "Toto není pro Evropu řešení," zdůraznil mluvčí podle agentury MTI.

 

Uvedl rovněž, že doposud uplatňovaná migrační politika selhala, protože ji není možné realizovat. Je základním zájmem každého, aby se splnily dosavadní iniciativy a prohlášení, jako je dohoda EU s Tureckem a trvání na tom, aby Řecko splnilo své závazky spojené se schengenským prostorem volného pohybu.

 

Italský premiér Matteo Renzi na večeři, která se ze čtvrtečního večera protáhla až do dnešních časných hodin, zopakoval už několikrát použitou hrozbu vůči zemím odmítajícím povinné kvóty. "Migrační krize je společným problémem všech zemí EU. Jestliže vy neprojevíte solidaritu, země, které přispívají do rozpočtu EU nejvíce, mohou projevit méně solidarity vůči vám," citoval podle agentury Reuters italského premiéra diplomat obeznámený s jeho výroky pronesenými při večeři.

 

Zemím střední a východní Evropy prý přitom pohrozil snížením rozvojových fondů unie určených pro nejchudší oblasti v těchto státech.

 

 

Reuters v této souvislosti poznamenal, že třetina ze sedmiletého rozpočtu EU na období 2014-2020 ve výši jednoho bilionu eur (27 bilionů korun) je v rámci takzvaných strukturálních fondů vyčleněna na projekty v chudších, převážně bývalých komunistických zemích a oblastech EU.

 

Jednání o dalším sedmiletém rozpočtovém rámci začnou už letos. Itálie je třetím největším přispěvovatelem do unijního rozpočtu, po Německu a Francii. Protože náklady na zajištění žadatelů o azyl neustále stoupají, země, které mají na svém území nejvíce migrantů, žádají o finanční podporu z rozpočtu EU.

 

Nizozemsko, které je nyní předsednickou zemí 28členného bloku, nadneslo možnost, že by se část z nynějšího rozpočtu "strukturálních fondů" převedla na potřeby zvládání migrační krize.

ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.2. | 10:45 petalinos
44
Madarsko,Polsko,Slovensko určitě je proti kvotam uprchliku ale Sobotka ten je ...
19.2. | 11:41 haha33
-21
proboha a čekal někdo myslící něco jiného?? Jakože v práci odmítneme plnit ...
19.2. | 22:37 Jan Poustka
6
Náhlasit nevhodný komentář
stydím se za českého premiera leze EU do pxdxle,a závidím slovákům pana FICA to je premiér na svém místě,
19.2. | 21:20 lucielucina
10
Náhlasit nevhodný komentář
J. Dinsbír obhajoval právo muslimů. Čtěte na www.parlamentnilisty.cz Nechápu, proč ještě máme v politice takové šašky? Prohlásil, že se v Evropě muslimové integrovali a spoustu dalších zvratků. Dinsbír žije na jiné planetě nebo je úplně tupej.
19.2. | 17:40 lucielucina
18
Náhlasit nevhodný komentář
Jestli to sem Sobotka propašuje, dostane se s Merkelem do izolace. Rozbouří českou veřejnost a pak děj se vůle boží. 99% čechů si tento druh kvótních muslimských a jiných pošahaných imigrantů nepřeje. Jsou nám kničemu, kvůli práci do Evropy nejdou, jen brát a nic nenabídnou, nemají co nabídnout.
19.2. | 17:27 mitrandir18349276
10
Náhlasit nevhodný komentář
Sobotka musí z vlády pryč, jinak to nepůjde.
19.2. | 16:54 implacable
10
Náhlasit nevhodný komentář
Tož,je pro našu škodu je mezi nima,,jak řéká moja rodina,vyčůránek sedící na 2.židlách.Uhodli ste, je to on umaštěná lebeňa."Všem sa nezavděčíš".Tož on to dokáže,had jeden slizký.iděm blit!!!!
19.2. | 15:28 Vlasta Pražák
12
Náhlasit nevhodný komentář
omezení eurodotací nehrozí nám ale všem.my je nedostanem a ostatním je čmoudi sežerou a projebou ve všech kapesných,oděvních a vzdělávacích akcích spojených s astronomickými náklady.PS.všimnul si vůbec někdo že nemají pasy a víza protože je ztratili,ale neztratili iPhony?
19.2. | 14:42 lucielucina
23
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud to sem Sobotka podle kvót pustí, 2700 kusů nepřizpůsobivých afričanů a různých arabů, oni si časem budou legálně nárokovat početná příbuzenstva + vysoká rozmnožovací schopnost, tohle si vynásobte - je to jedno větší město, které budeme muset trvale živit z našeho sociálním systému.
19.2. | 13:51 haha33
-10
Náhlasit nevhodný komentář
vy jste fakt dementi :-)) úpo roce 89 se tu rozkradlo a rozprodalo za kačku vcšechno co se dalo, tak jak to chtěla EU - teď když se tu honí 100 krav a asi 20 fakrik na komponenty do aut vyráv ěných v Německu tak se chcete trhnou a najednou nebudete sklánět hlavu??? :-))) bože to vám to nedojde ???
19.2. | 13:32 vretenuskaprehlizena
28
Náhlasit nevhodný komentář
Sobotka se stejně přidá na stranu Merkelové. Je to hnusná sketa, která nám zničí zem. Jemu nevěřím ani slovo. Ohne se do každé pr..le, jen aby se zalíbil všem.
19.2. | 13:27 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-13
Náhlasit nevhodný komentář
19.2. | 13:12 vo253: Po volbách jste tady uchcávali blahem, že ozubenec vyhrál voby, po zjištění, že bude muset do koalice s Burešem a černoprdelníkama se vám protáhly ksichty a najednou už není ani Ozubenec dobrej?