Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.10. 2017 13:58
zachránili 13 lidí

Z hotelu v Praze šlehaly plameny, hosty sundavali i z parapetů!

Zdroj: TV Nova

Pražští hasiči v pondělí ráno zachraňovali hosty z hotelu v Milíčově ulici, který z neznámých důvodů začal hořet. Několik lidí museli sundat z parapetů, postupně se ze zakouřeného hotelu podařilo evakuovat 13 lidí. Osm jich skončilo v péči lékařů.

Jednotky hasičů z centrální, holešovické a strašnické stanice vyrazili na místo požáru před půl osmou ráno. Plameny vyšlehly z pokoje v prvním patře čtyřpodlažního hotelu.

 

Hořelo vybavení pokoje, tedy lůžkoviny, oblečení a nábytek. Poškozeny byly i stavební části včetně částečného poškození stěn a stropů.


16

GALERIE: Požár hotelového pokoje

Zdroj: HZS Praha

Požár hotelového pokoje - 1

Hodnocení:


 

Hasiči pracovali v dýchací technice, část z nich se soustředila na záchranu hotelových hostů. "Ze zakouřeného hotelu bylo postupně zachráněno 13 osob pomocí vyváděcích masek," popsal zákrok mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

 

Hasiči zachránili několik osob dokonce i z parapetu hotelu a to pomocí výškové techniky. V péči záchranářů skončilo osm lidí. "Byla u nich nasazena kyslíková terapie," řekla TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová s tím, že další ošetření v nemocnici nebylo nutné.

 

Požár hasiči dostali pod kontrolu devět minut po příjezdu na místo. "Již během zásahu prováděl vyšetřovatel pražských hasičů šetření příčiny vzniku požáru, která bude ve spolupráci s PČR objasněna po přezkoumání všech okolností," zakončil Kavka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Když se dovolená promění v peklo! Co dělat, aby o vás blízcí neměli strach?
Jak zachovat CHLADNOU HLAVU v krizové situaci? Zkroťte svou paniku a jednejte v klidu!

lud TN.cz