Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2017 21:20
pohotová reakce

Z Itala je nyní hrdina! Havarovaný autobus s Čechy zapřel lžící bagru

Zdroj: TV Nova

Zareagoval bleskově a když viděl turisty v nouzi, okamžitě přispechal na pomoc. Nahnutý havarovaný autobus svědek páteční nehody v Itálii zapřel lžící bagru, italský deník II Trentino nyní na něj pěje jen samou chválu.

Nebýt osmapadesátiletého Itala Paola Martiniho z obce Sarnonico, mohly být následky páteční nehody autobusu s českými turisty v údolí Val di Non daleko horší. Přesvědčený je o tom italský list II Trentino, který nyní vychvaluje svědka a jeho pohotovou reakci.

 

Ten pracuje u technických služeb a když viděl turisty v nouzi, kteří se nemohli dostat z nakloněného vozu ven do bezpečí, zapřel autobus lžící bagru. Díky tomu se vůz nepřevrátil.

 

"Všiml jsem si, že autobus je ve vratké poloze, všimli si toho i první hasiči, kteří na místo přijeli v džípu,“ prohlásil Martini. Pracuji v technických službách obce, a tak jsem běžel pro bagr, aniž bych měl povolení nadřízených,“ dodal. Poté podle pokynů hasičů autobus zapřel.

 

 

Podle Martiniho bylo naprosto jasné, že poloha autobusu je nebezpečná a je potřeba vůz upevnit. "Mnozí z turistů sice vylezli okny, ale uvnitř byli pořád uvězněni lidé,“ vysvětlil.

 

Na místo nehody se vydal i starosta obce Malosco Walter Klauser. "Záhy vyšlo najevo, že se řidič obětoval, aby zachránil, co se dalo,“ tvrdil Klauser. "Bez jeho zásahu by to byl masakr,“ dodal.

 

Autobus se zhruba 40 turisty havaroval v pátek v podvečer - asi kilometr od hotelu, kam turisté mířilil. Autobus najednou vyjel ze silnice na louku a narazil do svahu. Zemřel řidič autobusu, příčina nehody není jasná. Italská média uvádějí, že autobusu selhaly brzdy.

lud TN.cz