Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2017 22:59
kuriózní nehoda

Z náklaďáku vypadlo pětitunové kladivo! Rozbilo několik aut

Zdroj: TV Nova

Neobvyklá havárie se dnes časně ráno stala na Žďársku. Z korby nákladního auta vypadlo špatně upevněné těžké bourací kladivo a postupně poškodilo osobní auto a dodávku, které jely za ním. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Řetězová nehoda se stala na silnici mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě před půl sedmou ráno. Pět tun vážící bourací kladivo nejdříve lehce lízlo dodávku, která jela za nákladním autem - řidič se stihl vyhnout.

 

"Viděl jsem, jak to kladivo padá dolů, a na poslední chvilku jsem stačil uhnout. Kdybych neuhnul, tak to máme na kapotě všechno," popsal řidič nabourané dodávky Marek Kaňát.

 

Jenže to, co se podařilo řidiči dodávky, se už nepovedlo Miroslavu Frýglovi, který jel za ním. "Spadlo to přede mě, nestačil jsem ani zabrzdit," řekl.

 

 

Po nárazu má totálně zničenou přední část svého auta. I tak měl obrovské štěstí - stačilo málo a místo na kapotě mohlo bourací kladivo skončit v kabině jeho vozu.

 

Těžké bourací kladivo vypadlo z korby náklaďáku. Jeho řidič ho před cestou na stavbu zřejmě špatně upevnil a boční část nástavby nevydržela tíhu nákladu. 

 

Případ vyšetřuje policie. Řidiči nákladního auta může za to, že porušil předpisy tím, že převážený náklad správně nezabezpečil, hrozit přinejmenším několikatisícová pokuta.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Naše životy změnila dopravní nehoda
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

mom TN.cz