Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.11. 2017 16:20

Z prodavače obchodním ředitelem. Jak na to?

jysk
Zdroj: JYSK
Začínal jako prodavač, dnes je Martin Liška obchodním ředitelem.
Témata:

Měl v plánu jet pracovat do Anglie, hledal si práci „jen na chvíli“. Z té chvíle je skvělých 11 let.

Tehdy pětadvacetiletý Martin Liška se ucházel o pozici prodavače v JYSKu. Dnes je obchodním ředitelem.

„Hlásil jsem se na prodavače, jenže výsledky testů v rámci výběrového řízení ukázaly, že mám osobnostní předpoklady vést tým lidí a byla mi nabídnuta pozice store managera,“ vzpomíná Martin Liška.

Tak na to kývnul a pustil se do práce, po 8 měsících na něj čekalo další povýšení v roli Koordinátora konceptu, poté pak Oblastního managera. Jenže zde jeho cesta neskončila. Poslední rok pak vykonává roli Obchodního ředitele.

Základ úspěchu? Dotahujte věci do konce

„Asi mám v sobě zakořeněno, že věci se mají dělat tak, jak mají být. Základním pravidlem úspěchu je věci dotahovat do konce, nezůstat jen u planých řečí nebo vizí,“ dodává Liška.

Podle něj ale hodně prý pomáhá, pokud se člověk soustředí na výsledek. „Hlavním kritériem by mělo být to, co uděláte. Výsledek. Někdy vám to zabere víc času, někdy míň.“

S vedením lidí má letité zkušenosti, jaká je jeho rada, čeho by se měl dobrý šéf vyvarovat?

jysk
Zdroj: JYSK Cesta k úspěchu? Dotahujte věci a buďte aktivní, říká obchodní ředitel JYSKu Martin Liška.


Určitě by dobrý šéf měl inspirovat ostatní, pochopit, že každý je individuální a ke každému přistupovat jiným způsobem, a hlavně zaměstnancům naslouchat, ale zároveň dokáže na důležitých věcech trvat.

„Vzpomínám si, že když jsem přebíral před lety jednu prodejnu, minulý šéf nefungoval, skoro nechodil do práce nebo nevylezl z kanceláře mezi lidi. Když jsem se začal o lidi zajímat, měl jsem pak radost, když jsem viděl, že je práce začala bavit a chodili do práce rádi.“

Investice do lidí se šéfům vyplatí

Čas, který investoval do lidí, se mu vždy vyplatil. „Dal jsem si tu práci, že jsem lidem naslouchal, chtěli jsme věci změnit, posunout k lepšímu. Zpětná vazba od lidí byla důležitá, pokud by nebyla, firma se nikam neposouvala.“

jysk
Zdroj: JYSK Hledáme do JYSKu nové kolegy. Přidej se k nám


JYSK hledá lidi s jiskrou v oku

„V současné době hledáme Store managery – jak pro Českou republiku, tak i pro Slovensko. Hledáme lidi, kteří povedou malé týmy na prodejnách. Dokonce v polovině listopadu pro ně připravujeme trainee program. Firma vám dá příležitost, vzdělává vás,“ míní Bek.

jysk
Zdroj: JYSK Nebaví tě současná práce? Chceš růst? Udělej změnu a přijď k nám.


„Store manageři vedou menší tým 5–6 lidí na pobočkách, pokud chcete věci měnit, máte odvahu a alespoň malé zkušenosti s vedením lidí nebo nějakého menšího projektu, ukažte odvahu a přidejte se k nám,“ uzavírá Bek.

Chcete zjistit detaily o pracovní příležitosti Store managera? Jděte na JYSK.cz/kariera.
 

Komerční sdělení
Obchodní sdělení

Co musíte letos ochutnat u moře?

Alexandria
Obchodní sdělení

Čtyři slavné pláže Evropy

Alexandria
Obchodní sdělení

Řecko pětkrát jinak

Alexandria