Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2018 21:44
Požár mrakodrapu

V Trumpově mrakodrapu v New Yorku hořelo, dva zranění

Zdroj: APTN / ENEX

V pondělí krátce před 7. hodinou místního času (13:00 SEČ) začalo hořet v mrakodrapu Trump Tower v centru amerického New Yorku. V budově, ve které vlastní apartmán i americký prezident Donald Trump, zasahovaly desítky hasičů.

Podle stanice NBC News požár zřejmě způsobil zkrat. Podle prvotních zpráv to vypadalo, že oheň zasáhl jedno z luxusních apartmá ve vyšších patrech. Právě tam má třípatrové apartmá i americký prezident Trump.

 

Podle Trumpova syna Erica ale hořela chladící jednotka na střeše budovy. "Newyorští hasiči tu byli během minut a odvedli neuvěřitelnou práci. Tito muži a ženy jsou skuteční hrdinové a zaslouží si náš nejhlubší dík a úctu," napsal Eric Trump na twitteru.

 

Ačkoliv hasiči nejprve uváděli, že se požár obešel bez zranění, později uvedli, že se dva lidé zranili. Jeden z nich je v kritickém stavu. Zda šlo o hasiče nebo civilisty, americké úřady neupřesnily.

 

S ohněm bojovalo celkem 84 hasičů a 26 jednotek, uvedl podle stanice NBC mluvčí hasičů Ken Reilly. Požár uhasili za 90 minut.

 

Před stěhováním do Bílého domu Donald Trump se svou rodinou právě v Trump Tower. Jeho žena Melania a nejmladší syn Barron v mrakodrapu žili až do loňského června.

 

Že v 58patrovém domě zasahují, potvrdili také newyorští hasiči. Kamery televizních helikoptér je zachytili na střeše mrakodrapu. Požár by podle prvotních informací neměl mrakodrap vážněji poškodit.

 

 

Vedle Donalda Trumpa vlastní apartmán v mrakodrapu také herec Bruce Willis či saudský princ Mutaib bin Abduliziz Al Saud. Je i sídlem firem Donalda Trumpa.

 

Vminulosti v něm žili třeba zpěvák Michael Jackson nebo skladatel Andrew Lloyd Webber, autor muzikálů Evita, Jesus Christ Superstar nebo Fantom opery.

 


 

vbo TN.cz
Reklama