Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.5. 2018 12:52
loupežné přepadení

Z útoku na taxikáře policie obvinila děti! Přiznaly se, použily nůž

Zdroj: TV Nova

Policie obvinila dva chlapce z loupežných přepadení v Opavě. Měli nožem zaútočit na tři taxikáře a jednoho se snažili dokonce pobodat, řidič se ale naštěstí ubránil. Oba se ke všemu přiznali a vyšetřováni jsou na svobodě.

Zřejmě z dlouhé chvíle a z touhy po penězích se dva chlapci z Opavy na několik měsíců stali postrachem taxikářů. "Nechali se naložit řidičem taxi služby a odvézt na nějaké odlehlé místo," vysvětlil bližší okolnosti kriminalista Adam Suchánek.

 

Chlapci ale místo placení na taxikáře zaútočili. "Muž sedící vzadu chytil řidiče do kravaty, muž sedící vedle po pohrůžkou zabití nožem mu přiložil nůž ke krku, začal ho šacovat a vyzval ho k vydání finanční hotovosti," dodal Suchánek.

 

Řidič dal dvojici tři tisíce korun a mladíci zmizeli v ulicích. Stejně pak postupovali i u druhé loupeže, z té ale odešli s prázdnou. Při třetím útoku se jejich agrese vystupňovala a zašli ještě dál. Taxikáře začal jeden z útočníků bodat do hrudi. "Jen díky aktivní obraně a fyzické převaze nedošlo k vážnějšímu zranění," shrnul kriminalista.

 

 

Chlapci ale zřejmě nebyli vyzbrojeni jen nožem. "Při útěku ještě jeden z pachatelů vyzval druhého, aby vytáhl střelnou zbraň a řidiče taxi služby zastřelil," sdělil Suchánek.

 

Nad motivem útoku kroutí hlavami i zkušení kriminalisté. Mladíci jsou stíháni na svobodě, soudce je totiž do vazby neposlal. Za loupeže jim hrozí až 10 let vězení.

Lucie Cochlarová/ lud TN.cz
Reklama