Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 11. 2017
byl souzen již dříve

Za dvě znásilnění půjde mladík do vězení. Nemá úctu, řekl soudce

Sexuální deviant
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Městský soud v Praze v úterý odsoudil osmnáctiletého mladíka za dvě znásilnění. Dostal trest 14 měsíců vězení, verdikt ještě není pravomocný. Mladý muž měl znásilnit spolubydlícího z výchovného ústavu. V druhém případě se pokusil znásilnit čtrnáctiletou dívku, kterou nejprve opil, aby byla "povolnější".

Kromě vězení čeká obžalovaného ambulantní sexuologické léčení. Mladíkovu povahu shrnul předseda soudního senátu Jan Kadlec: "Naprostá neúcta. Budu si dělat, co chci, abych uspokojil svoje potřeby. A když to nepůjde po dobrém, tak to půjde po zlém."

 

Případ pokusu o znásilnění se stal 30. srpna loňského roku. Tehdy sedmnáctiletý mladík nabídl čtrnáctileté dívce lahev vodky. Podle výpovědí přítomných chlapců počítal, že s dívkou bude mít styk. Když ho dívka opakovaně odmítala, stěžoval si, "že se chová jako čubka". Dívka se opila, až nemohla chodit a zvracela.


Chlapec se ji pokusil odnést k sobě domů. Přítomní chlapci zavolali na pomoc otce jednoho z nich. Ten zavolal záchranáře a policii. Obžalovaný byl agresivní a snažil se napadnout přivolaného otce. Policie ho musela spoutat. Dívka skončila v nemocnici s otravou krve.

 

 

Obžalovaný byl letos již jednou souzen krajským soudem v Ústí nad Labem. Ve výchovném ústavu měl znásilnit svého spolubydlícího. Podle jeho výpovědi to bylo jenom z legrace. Soud mu nyní oba činy sečetl na 14 měsíců. Státní zástupkyně požadovala trest minimálně tříletý. Činy však spáchal jako nezletilý.

 

V minulosti se dopustil mimo jiné například krádeže. S přítelkyní má navíc dítě, o které se vůbec nestará. Před nástupem do nápravného zařízení se ukrýval a musela ho vypátrat policie, jak informovala ČTK.

kik TN.cz
Reklama