Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.5. 2018 13:09
Letitá kauza

Za fixlování Binga půjde muž do vězení. Odvolání mu nepomohlo

Zdroj: TV Nova

Vrchní soud v Praze zamítl odvolání Pavla Fantyše a uzavřel tak případ zmanipulování televizní soutěže Bingo. Fantyš, který se více než 20 let ukrýval v USA, má jít na tři a půl roku do vězení. Podle soudu upravil systém, který losuje výherní tikety a způsobil škodu za 27 milionů korun.

Rozsudek je pravomocný, možné už je jen dovolání k Nejvyššímu soudu.

 

Fantyš u soudu svou vinu nepopíral. K vrchnímu soudu se odvolal proto, že mu trest tři a půl roku natvrdo přišel příliš tvrdý. Jeho komplicové totiž už před lety vyvázli jen s podmínkami.

 

Jenže tenhle argument vrchní soud neuznal. Podle soudců to byl totiž právě Fantyš, kdo měl jako programátor na podvodu největší podíl viny.

 

Bingo v devadesátých letech trhalo na obrazovkách TV NOVA divácké rekordy. Náhodně vylosované tikety  vyhrávaly statisícové sumy.

 

Jenže pak do procesu losování vstoupil Fantyš a jeho komplicové a pozměnili systém tak, že začal "tahat" jejich tikety. Skupina pak pro výhry posílala bílé koně, kteří ve finále dostali jen pár drobných.

 

 

O tom, že je losování ovlivněné, se dlouho nevědělo. Když se na skandál přišlo, Fantyš zmizel. Až nedávno ho po více než dvaceti letech vypátrali policisté ve Spojených státech.

 

Fantyš se v USA živil jako programátor. Podle svých vlastních slov se dokonce podílel na vývoji softwaru, který odhaluje trestnou činnost.

pez, Ondřej Špalek TN.cz
Reklama