Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 3. 2017
zaručený úspěch

NÁVOD, jak za rok vydělat milion! Úspěšný muž inspiruje ostatní

Milionář
Zdroj: Profimedia

Za 12 měsíců se mu podařilo vybudovat prosperující podnik a vydělat milion dolarů, teď se australský novinář a podnikatel James Swanwick snaží ostatním pomoct splnit i jejich sny. Tohle jsou jeho tipy.

Dostal nápad, jak propojit příjemné s užitečným, zariskoval, uskutečnil ho a během jediného roku se dostal na podnikatelskou špici. Jeho a bratrova firma Swanwick Sleep, která vyrábí speciální brýle na spaní, se totiž stala hitem.

 

Potřebujete nápad

 

U zrodu každého úspěšného podnikání je originální nápad - bez toho to prostě nejde. Inspirovat se můžete čímkoliv, Jamesovo "osvícení" přišlo na obyčejné večeři s přáteli. Jeden z jeho známých totiž přišel s nevzhlednými oranžovými brýlemi. Na otázku, proč je nosí, dostal zajímavou odpověď. Barevné brýle totiž sloužily jako ochrana před umělým světlem, které na nás září z televizních obrazovek nebo mobilů. James měl sice zpočátku své pochybnosti, brýle ale vyzkoušel na spaní a nikdy si tolik neodpočinul. Uvědomil si, že tudy vede cesta, brýle mohou pomoct lidem se spánkovými poruchami. A plán byl na světě.

 

 

Najděte si výhodného partnera

 

"Nesnažil jsem se vymyslet nový produkt. Jednoduše jsem vzal existující produkt - lyžařské brýle blokující modré světlo - a přenesl jsem to do něčeho módního," přiznal na portálu Enterpreuner. Věděl ale, že uskutečnit své sny nezvládne sám. Potřeboval poradit. Obrátil se proto na svého bratra (reportéra), který měl dobré kontakty na čínskou továrnu. Začali spolupracovat a společnými silami hledali vhodné partnery.

 

Zkoušejte a zkoušejte

 

Základem každého úspěšného produktu je jeho účelnost, praktičnost a účinnost. A tu je potřeba otestovat. James stále své brýle přetvářel (mimo jiné i podle reakcí z okolí), dokud nevznikly ty pravé - tedy stylové, pohodlné a efektivní.

 

lud TN.cz