Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.6. 2017 18:49
anketa nápad z Ruska

Za špatnou předpověď rozdáme tučné pokuty, navrhuje ministr!

Bouřky
Zdroj: Thinkstockphotos.com/ meteopress.cz
Ilustrační foto

Za špatnou předpověď počasí si meteorologové zaslouží trest - alespoň to si myslí ruský ministr pro mimořádné situace Vladimir Pučkov. Reaguje tak na skutečnost, že většina lidí v Moskvě nebyla varována na konci května před smrtící vichřicí, při které zemřelo 16 lidí. Za špatně odvedenou práci chce ministr meteorologům rozdávat pokuty.

Anketa

Měli by být meteorologové trestaní za špatné předpovědi?

Hlasovalo 7292 lidí.
Ruské ministerstvo pro mimořádné situace se ocitlo pod palbou kritiků poté, co v Moskvě na konci měsíce května udeřila silná vichřice. Ta si vyžádala v metropoli a jejím okolí 16 mrtvých a asi dvě stovky zraněných, podle šéfky ruských senátorů Valentiny Matvijenkové nebyli lidé včas varováni.

 

Matvijenková se tvrdě opřela i do samotných meteorologů a začala zpochybňovat jejich práci. Moskevští experti na počasí se hájili tím, že předpověď byla přesná a přišla včas, to ale ministerstvo odmítá. Tvrdí, že předpověď nezahrnovala důrazné varování na mimořádnou situaci a výstraha se šířila jen prostřednictvím médií, sociálních sítí a SMS zpráv.

 

 

I proto se rozhodlo ministerstvo představit návrh, podle kterého by měli nést meteorologové za svou práci větší odpovědnost. Návrh počítá s tím, že za nepřesnou nebo opožděnou předpověď by meteorologové dostávali pokuty. "Nastal čas vypracovat postup ekonomické odpovědnosti územních jednotek hydrometeorologického střediska za předpovědi, které se nepotvrdí," sdělil v pondělí ministr Pučkov.

 

Nejedná se přitom o první návrh, který počítá s tresty za špatné předpovědi. Jak upozornila agentura RIA Novosti, už v březnu chtěl jeden z poslanců prosadit zákon umožňující trestat odchylky pěti stupňů Celsia pokutou v přepočtu za 1240 korun. Rozdíly přesahující 11 °C pak dokonce zhruba 4100 korun.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Počasí bude mít konečně mužskou posilu! Muž s nepříznivým osudem se stane moderátorem TV Nova

VIDEO: Předpověď počasí vyděsila diváky! Do moderátorky udeřil blesk a pak nastalo ticho...

lud TN.cz
Reklama