Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.5. 2017 22:07
nehradí škodu

Děti ubily plameňáka, rodiny chtěly škodu splácet. Hrozí jim soud!

Zdroj: TV Nova

Rodiče tří malých chlapců, kteří před více než dvěma měsíci surově a bezdůvodně umlátili v jihlavské ZOO plameňáka, nabídli zahradě, že budou škodu 32 tisíc korun za ubité zvíře splácet. Chtěli dávat tři tisíce korun měsíčně. Tuto nabídku ale zahrada odmítla a stále reálněji tak hrozí, že celý případ skončí u soudu.

Každá z rodin chtěla splácet tisíc korun měsíčně. Celkem by tedy rodiče tří chlapců ve věku 5 , 6 a 8 let, kteří jednoho plameňáka umlátili a dalšího zranili, posílali každý měsíc tři tisíce. Tuto nabídku, ale vedení zahrady odmítlo - byla příliš nízká.

 

Zahrada už přitom rodinám vyšla několikrát vstříc. Případ zatím nedala k soudu a odhadní cenu za ubité zvíře snížila z původních 50 na 32 tisíc korun. Podle zahrady se rodiny omluvily a děti si odpracovaly v ZOO jednu brigádu.

 

 

Celkově je prý ale přístup rodičů malých útočníků k celé věci stále velmi liknavý. "Splátky byly příliš nízké, takže my bychom byli rádi, aby to splatili jednorázově. V krajním případě, aby se záležitost mohla vyřešit do konce kalendářního roku," řekla ředitelka jihlavské ZOO Eliška Kubíková.

 

 

Má to i svůj důvod - jde o to, aby se vše stihlo zanést do letošního účetnictví. Vedení ZOO tak chce, aby rodiny platily alespoň pět tisíc korun měsíčně. Pokud se obě strany urychleně nedohodnou, případ skončí u soudu. Vedení zahrady už došla trpělivost. Jednání budou pokračovat ještě maximálně dva týdny a na konci května chce mít jihlavská ZOO jasno.

 

Každým dnem v jihlavské ZOO očekávají i radostnější zprávy ohledně plameňáků . Zhruba dvacet z jich sedí na vejcích. Mláďata tu budou mít nejpozději koncem května.
 

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.5. | 21:34 Roman Nemergut
16
Ten plameňák měl mnohonásobně vyšší cenu, než ti zmmrdi!!!
19.5. | 22:02 Milos Trasimi
-6
Ano.Nemergute.Ti ptáci maji větší hodnotu než vy.Nepicuji.
20.5. | 20:56 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Sklapní Nováková.
20.5. | 20:56 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Před dvěma mesici byl zatčen a umístěn do vazby ze zaútočil ručním granátem na exekutora.Je možné dohledat v archivu a poprvé uvidíte prase s dlouhými vlásky.
20.5. | 20:54 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Jeden ze zdejších komentátorů pod nickem Robert Kocourek tady horlil ze Romové neplatí exekuce a ze je maji zavírat fi dolu kde si to odmakaji atd.
20.5. | 20:52 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame Ty nejsi bezbranny důchodce.Mas predkus a jsou blbej jako Nováková.Přijde ti to jako bezbrannost?
20.5. | 20:49 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ty jako rasistka a kráva nemůžeš byt objektivní což je v rozporu se zdravým rozumem který nám velí kopnete tu tlustou krávu do prdale.Asi tak nějak.
20.5. | 20:48 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Za to Romové platí i dávek a mzdy bez odkladu a námitek a rada jich přišla i vše a skončili na ulici nebo odešla do zahraničí.
20.5. | 20:47 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nováková Bohužel s hlubokou lítosti musím konstatovat ze jsi obětí systému a doby.O Češích je známo ze odmítají platit za to kradou a berou co není jejich.Každý ví ze na několik známých a vlivných osobnosti byli uvaleny exekuce.Což dokazuje fakt ze říkám pravdu když tvrdim ze Češi jsou ulhane svině.
20.5. | 13:58 reypal
2
Náhlasit nevhodný komentář
minibus // máte trochu zmatené dojmy.Tak za prve.Jak je to dlouho od průšvihu?A věc ještě neni vyřešená? Být to můj problém tak budu s čepicí v ruce stát před řiditelnou ZOO s snažit se dohodnout. Věřím,že pokud by to řešili v krátkém termínu,byla by i možná dohoda ve splátkách. Ale takhle?! Proč ?
20.5. | 13:38 minibus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
lenka nováková...doporučiji vam zajit si na uřad prace a zjistite že to co pišete je lež.....
20.5. | 08:49 lenka nováková
9
Náhlasit nevhodný komentář
Cikáni mají dávky dost vysoký,tak ať jim je zabaví exekutor,když nebudou platit.Chtěli platit tři litry měsíčně, měla to ZOO vzít.Ale možná, ZOO chce mít úřední papír na to, že cikáni musí platit, protože, jak známe cigoše, jednou zaplatí a pak už to neplatí.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme