Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2016 14:20
rozhodnutí soudu

Za vraždu seniora půjdou dívky sedět! Andrea (19) si odpyká 15 let

Zdroj: TV Nova

Soud za loňskou vraždu seniora v pražských Letňanech uložil devatenáctileté Andree Hrubé trest odnětí svobody na 15 let ve věznici s ostrahou. Její mladší kamarádky - spolupachatelky stráví ve věznici pro mladistvé 7,5 roku.

Tři dívky ve věku 17, 18 a 19 let nejprve seniora napadly slovně, pak ho ale strhly na zem a začaly do něj kopat a tlouct. Nakonec muže pobodaly nožem a udusily polštářem. Aby zahladily stopy, vražedkyně zapnuly plynový sporák, na který naházely hořlavé předměty.

 

"Je zřejmé, že tato vražda se vymyká drtivé většině vražd projednávaných krajskými soudy, a to jak délkou útoku, tak i trýznivostí týrání," uvedl předseda senátu Jan Kadlec. Svého činu přitom podle něj lituje pouze nejstarší Andrea (19).

 

Právě tu soud potrestal patnáctiletým odnětím svobody ve věznici s ostrahou. Její mladší spolupachatelky stráví za mřížemi o polovinu méně času. Soud jim uložil 7, 5 roku ve věznici pro mladistvé.

 

 

Synovi zavražděného dívky musí zaplatit půl milionu korun jako náhradu majetkové újmy. Hrubá se navíc musí podrobit ústavnímu léčení kvůli zneužívání drog a alkoholu. Dnešní verdikt, podle nějž se dívky kromě vraždy dopustily i obecného ohrožení, zatím není pravomocný.

 

Všechny tři si prošly Výchovným ústavem v Počátcích a u zavražděného muže zřejmě bydlely po svém útěku z ústavu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

13. komnata Vondráčkové: Smrt milovaného dítěte!

ČTK/ lud TN.cz