Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Aktualizováno 6.6. 2017 13:09
podal dovolání

Za vraždu taxikářů dostal doživotí. Cítí se nevinný, rozsudek ale platí

Zdroj: TV Nova

Vrchní soud v Praze řešil odvolání Davida Virguláka, který dostal doživotní trest za vraždy tří taxikářů, vinu ale stále odmítá. Podle obžaloby vraždil kvůli penězům, za které si chtěl koupit drogy. Soud rozsudek i trest v úterý odpoledne potvrdil.

To, že je nevinný, tvrdí David Virgulák už od samého začátku a odvolal se hned po rozsudku, který ho loni poslal do vězení na doživotí. Dnešní líčení se točilo kolem věrohodnosti jednoho z hlavních důkazů, na základě kterého u městského soudu výjimečný trest padl.

 

Jedná se o pachové stopy, které policie našla v autech zavražděných taxikářů. Žádný přímý důkaz proti Virgulákovi neexistuje, odsouzen byl na základě řetězce nepřímých důkazů. 

 

K první vraždě taxikáře došlo na konci ledna roku 2014, tělo se našlo přímo ve voze odstaveném na pražských Vinohradech. Další dva profesionální řidiči zemřeli zhruba o dva měsíce později, a to během jediné noci. Vrah jejich těla vyložil na polní cestě v Uhříněvsi, s jejich vozy pak jezdil po Praze.

 

 

Policie byla dlouho ve slepé uličce, teprve téměř po dvou letech od první vraždy ukázala právě na Virguláka - narkomana a recidivistu, který byl tou dobou ve vězení kvůli krádežím. Pro peníze podle kriminalistů zastřelil i všechny tři taxikáře.

mom/Ondřej Špalek TN.cz