Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2016 23:58
Iniciativa ČOI

Zabavené padělky neskončí ve spalovně, oblečení dostanou děti

Zdroj: TV Nova

Místo aby padělky oblečení světoznámých značek skončily ve spalovně, budou dělat radost dětem. Česká obchodní inspekce věnovala přes 500 kusů oblečení zabaveného na tržnicích výchovnému ústavu na Lounsku.

"Určitě ty bundy se mi líbí. Sem tam ty mikiny jsou taky pěkný. Já si myslím, že celkově všechno je pěkný," říká Kryštof z výchovného ústavu v Pšově u Podbořan. I on, stejně jako další čtyři desítky dětí, dostane oblečení od české obchodní inspekce.

 

"Jedná se o falzifikáty, které jsme zajistili na příhraničních tržnicích v západních Čechách," uvedl ředitel inspektorátu ČOI v Plzni Jan Řezáč. Z plzeňského inspektorátu putovalo do ústavu oblečení v hodnotě přesahující dva miliony korun.

 

Všechny nášivky známých značek pak budou muset pracovníci ústavu odpárat, což není práce na pár minut. "Když je hodně přišitý, tak to trvá i dvě hodiny," sdělila Hana Kotěborská z výchovného ústavu v Pšově.

 

"My následně zkontrolujeme, zda se tak stalo. Nášivky, nebo různé nitě pak přebíráme zpátky jako důkaz, že ta loga byla odstraněna," poukázal inspektor ČOI.

 

 

Není to poprvé, co Česká obchodní inspekce zabavené zboží darovala potřebným. Dětem by měly vystačit na dva až tři roky, než se ale oblečení z 43 pytlů dostane k dětem, bude to trvat zhruba dva měsíce.

 

Současný systém, kdy dětské domovy, nebo ústavy odpárávají firemní loga samy, se líbí hlavně dětem. Vychovatelky jim na oblečení totiž mohou dát jakoukoliv nášivku - ne jako dřív, kdy se na místo po logu přišíval nápis Humanita a děti kvůli tomu oblečení nechtěli nosit.
 

Pavlína Kosová/epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

22.4. | 06:33 Martina
24
Konečně někdo dostal rozum a místo pálení zabaveného zboží ho dostanou ti, co ...
22.4. | 15:56 romankalejluska
0
hurá , konečně to přestali pálit ale zasílat dětem
22.4. | 15:56 romankalejluska
0
Náhlasit nevhodný komentář
hurá , konečně to přestali pálit ale zasílat dětem
22.4. | 14:06 Miloš Tichý
2
Náhlasit nevhodný komentář
To je dost, že to konečně někoho napadlo. už dávno sem tu psal, že ty zabavené věci měli dát aspoň bezdomovcům.
22.4. | 08:41 overal
13
Náhlasit nevhodný komentář
Někdo u nás použil mozek k myšlení, tomu říkám překvapení a neb když se chce všechno jde! Kéž by se to používání mozku rozšířilo a mysleli u nás nejen vědci, ale i státní úředníci!
22.4. | 07:51 josefvyskoc
3
Náhlasit nevhodný komentář
tak to je velice dojemne...padelane zbozi a zabavene veci vsak uz za dob komunistu a stejne tak i dnes konci predevsim u deti a panicek celniku,coiky a cizinecke policie...
22.4. | 07:28 kimy69
3
Náhlasit nevhodný komentář
Nejsem ani pro jedno, ale za vyhozené jídlo obchodního řetězce pokutu desítky milionů a za falza hadrů, jen aby neutrpěla nějaká prašivá značka nenažraných sviní nic, prostě se to spálí a miliony dětí nemají co na sebe ? Zkkurvenej svět...
22.4. | 06:33 Martina
24
Náhlasit nevhodný komentář
Konečně někdo dostal rozum a místo pálení zabaveného zboží ho dostanou ti, co ho nejvíce potřebují. Palec nahoru