Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 10. 2017
otrávili ho

Začal soud kvůli vraždě Kim Čong-nama. Ženám hrozí trest smrti!

Kim Čong-nam, Kim Čong-un
Zdroj: Profimedia

Začal soud se ženami, které před osmi měsíci otrávily v malajsijském Kuala Lumpuru staršího bratra korejského diktátora Kim Čong-una. Kim Čong-nam zkolaboval na letišti a zemřel při převozu do nemocnice. Obviněným hrozí trest smrti.

Pětadvacetiletá Siti Aisyahová z Indonésie a o čtyři roky starší Vietnamka Doan Thi Huong jsou obviněny, že nastříkaly Kim Čong-namovi do obličeje nervový plyn VX . Tato látka, která je bez barvy a zápachu, je velmi nebezpečná. Podle OSN patří mezi zbraně hromadného ničení.

 

Obviněné ženy tvrdí, že jsou nevinné. Údajně nevěděly, že je látka nebezpečná. Ve své výpovědi tvrdily, že šlo pouze o žert. Myslely si, že je natáčí skrytý kamera. Jejich tvrzení jim ale nevěří policie. Podle vyšetřovatelů ženy dobře věděly, co provádějí.

 


Z naplánovaní vraždy Kim Čong-nama jsou podezřelé severokorejské tajné služby. Severní Korea jakýkoli podíl na vraždě odmítá. Celá událost poškodila vztahy mezi KLDR a Malajsií.

 

 


Pětačtyřicetiletý Kim Čong-nam byl nejstarším synem zesnulého severokorejského diktátora Kim Čong-ila. Byl přirozeně považován za nástupce svého otce. V roce 2001 ale upadl v nemilost, když jej zatkli japonští celníci na tokijském letišti Narita. Do Japonska přicestoval v doprovodu dvou žen a čtyřletého chlapce.

ham TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.10. | 07:26 zacotomame
2
Jeho brácha neměl o té vraždě ani páru. Svýho bratra miloval víc než sebe ...
2.10. | 11:10 Milos Trasimi
-1
Ano ty blbe.Playboy který prohrával miliony v kasinech ze státních peněz ...
3.10. | 18:22 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
NEstaci chapat to, co vam do kebuli husti zkorumpovanej rezim,,chce to sledovat deni ve svete , souvislosti a obcas myslet i hlavou abyste pochopili ze takhle nejak podobne zemrel Karel Kryl a Alexandr Dubcek..Nebo treba i cela Galerie Kenedyu..Asi se tomu rika-Demokracie"!
2.10. | 13:57 zacotomame
1
Náhlasit nevhodný komentář
2.10. | 11:10 Milos Trasimi, tady bych použil slova držky. Vidím, že dělat ze sebe čůůůůůůůůůůůůůůůůůůráááááááááááááááááka je tvůj velkej koníček, hňupe. Když nechápeš smysl psaného textu, nedělej ze sebe ještě většího pitomce tím, že na něj reaguješ, zdechlino.
2.10. | 11:11 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Jdi se léčit slecinko.
2.10. | 11:10 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Vy klerofašistický komunisté v důchodu máte zasekle myšlení.
2.10. | 11:10 Milos Trasimi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Ano ty blbe.Playboy který prohrával miliony v kasinech ze státních peněz podílel se na mučení zajatců v pracovních táborech a chtěl prodat informace o korejském jaderném programu.
2.10. | 07:26 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Jeho brácha neměl o té vraždě ani páru. Svýho bratra miloval víc než sebe všechny svý popravený příbuzný. Obzvlášť obdivoval jeho žovotní styl, který mírumilovmému vládci KLDR zvyšoval doma politický kredit.