Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2018 09:57
kuriózní výjezd

Zachraňte dítě z jeřábu, volali lidé. Hasiči se po příjezdu museli smát

Ilustrační foto

Velmi kuriózní výjezd za sebou mají pražští hasiči. V pátek dostali hlášení o dítěti, které leze na stavební jeřáb, a jeho život tak může být ohrožen. Když ale přispěchali na místo, nestačili se divit. Vše bylo totiž úplně jinak.

Měl to být obyčejný den na stavbě, pro pracovníky z pražských Střešovic ale začal opravdu netradičně. Hned ráno na místo dorazili hasiči a ptali se po dítěti v nouzi. Brzy se ale ukázalo, že výjezd byl naprosto zbytečný.

 

"Dvě jednotky vyjely k ohlášené záchraně dítěte na stavebním jeřábu v pražských Střešovicích. Na místě bylo zjištěno, že se nejedná o dítě, ale o ženu pracující jako jeřábnice," sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

 

K omylu došlo zřejmě kvůli menšímu vzrůstu zaměstnankyně. "Lidé měli pocit, že vidí dítě, které leze na jeřáb. Byla to ale žena," dodal. Další pracovníci svou kolegyni usilovně bránili s tím, že opravdu na stavbě pracuje a na jeřáby má povolení lézt.

 

Ačkoliv byl tak výjezd hasičů nakonec zbytečný, nutno upozornit, že lidem nebyl osud "dítěte" lhostejný. A je hezké, že přivolali pomoc.

lud TN.cz
Reklama