Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 5. 2017
Prásk!

Začni pracovat, vzkázal Jiří Petře. Kdo z Paroubkových bere nejvíc?

Jiří Paroubek, Petra Paroubková a Zuzana Paroubková
Zdroj: tn.cz/Profimedia.cz
Kdo z Paroubkových vydělává nejvíc

Jiří a Petra Paroubkovi byli zvyklí žít si na vysoké noze. Expremiér své manželce dopřál, co jí na očích viděl, s tím bude ale po rozvodu konec. Kolik si Petra zvládne sama vydělat? A kdo z Paroubkových vydělává nejvíc? Zjišťovali reportéři Prásku!

Jiří Paroubek dokázal své stále ještě manželce zajistit víc než pěkný život. Luxusní dovolené, nemovistosti v zahraničí, jako vila v Řecku za pět milionů, a víc než vysoký standart. Teď ale své aktivity utlumuje a tím i příjmy. 

 

"Řadu aktivit jsem předal jiným lidem, hlavně synovi, takže už to s mou zaneprázdněností není takové. Pro mě je teď priorita dcera. Nemusím vydělávat obrovské peníze, stačí mi, abych byl s ní dobře živ," řekl Paroubek. 

 

JIŘÍ

Jiří je teď jakýmsi zkušeným poradcem. Ačkoli k tomu přednáší a píše články, jeho měsíční příjmy už zdaleka nejsou tak velké jako před lety, kdy Petra požadovala téměř 150 tisíc měsíčně.

 

"Požadavky jejích právníků zhruba trojnásobně převyšují to, co jsem v loňském roce v průměru měsíčně vydělal. Ona musí začít také něco dělat," vzkázal manželce.

 

 

PETRA

Petra Paroubková si zkrátka zvykla žít ve zlaté klícce, kde ji netrápily finanční starosti a kde mohla mít relativně všechno, na co prstíkem ukázala. Jenže pohádka končí a Petra bude muset začít pracovat. Vrátí se k povolání tlumočnice?


Překládá anglické, ruské i řecké texty. U angličtiny stojí normostrana okolo 350 Kč, řečtina je dražší. Čtyři hodiny tlumočení stojí zhruba okolo tří tisíc korun. Kontakty měla hlavně přes manžela, její příjmy se tak mohou pohybovat odhadem jen v řádech pár desítek tisíc korun. A stále je otázkou, kdo platí suitu bodyguardů, kteří ji stále obklopují. To by vyšlo klidně i na několik set tisíc měsíčně!

 

 

ZUZANA

Zuzana Paroubková se vždy věnovala hlavně dětem a držela se hodně zpátky. Manžela podporovala i ve chvíli nejtěžší - rozvodové! "Znám Jirku tak dobře, jako nikdo druhý, je to přímý a férový muž," tvrdila před lety.

 

Také překládala texty z francoužštiny a dokonce ji učila - a prý dobře! V důchodu je navíc v pohodě zajištěná hlavně nemovistostmi - byt má v osobním vlastnictví a z prodeje dalších nemovistostí finanční rezervu.

 

Je tak možné, že je na tom finančně teď opravdu nejlépe právě statečná Zuzana, ale ta nemá potřebu dávat peníze na odiv - naopak jimi i pomáhá potřebným!

mom/Marcela Škábová TN.cz